Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
mojacukrzyca.TV

DiaEuro 2017 bez reprezentacji Polski. Brakuje sponsorów!

źródło: materiał własny, dodano: 7 czerwca 2017 r.

mojacukrzyca.tvO przygotowaniach Polskiej Reprezentacji Diabetyków do udziału w Mistrzostwach DiaEuro, które w tym roku odbędą się już po raz szósty, tym razem w Rumunii z Łukaszem Walczyńskim, Prezesem Reprezentacji Polski Diabetyków rozmawia Jerzy Magiera z portalu mojacukrzyca.org. Na początku czerwca niestety pojawiła się informacja, że z powodu braku sponsorów oraz podwyższonych kosztów wyjazdu Polska nie weźmie w tym roku udziału w rozgrywkach.

Jerzy Magiera: Łukaszu, jesteś szefem Polskiej Reprezentacji Diabetyków na DiaEuro. Powiedz nam, gdzie w tym roku i kiedy odbędą się zawody i czy Polska Reprezentacja weźmie udział w tym turnieju?

Łukasz WalczyńskiŁukasz Walczyński: W tym roku zawody, po raz drugi zresztą, odbędą się w Rumunii. Tym razem w Bukareszcie, między 16 a 23 lipca. Polska została zgłoszona na te Mistrzostwa. Także będzie jechać.

Jerzy Magiera: Które to są już zawody? Ile razy już jechaliście na taki wyjazd DiaEuro?

Łukasz Walczyński: Po raz szósty się odbywają takie zawody i po raz szósty też jedziemy.

Jerzy Magiera: W jaki sposób pozyskujesz diabetyków, piłkarzy do Reprezentacji Diabetyków na takie Mistrzostwa?

Łukasz Walczyński: Co roku robimy co najmniej dwie selekcje, gdzie każdy młody człowiek chory na cukrzycę może dołączyć do drużyny i zazwyczaj co roku ktoś tam nowy dołącza.

Jerzy Magiera: Jaki według Ciebie jest największy problem z jakim muszą się zmierzyć piłkarze chorzy na cukrzycę typu 1 podczas gry w piłkę nożną?

Łukasz Walczyński: Najczęściej problem jest cukier. Wiadomo, że przy wysokich glikemiach kiepsko się gra, nie są wskazane do sportu, więc tutaj muszą być dosyć dobrze wyrównani - żeby móc grać, żeby było wszystko w porządku, żeby mieli siłę, energię.

Jerzy Magiera: W jaki sposób udaje Ci się pozyskać środki na taki wyjazd? Czy to jest łatwe zadanie czy borykasz się z jakimiś problemami?

Łukasz Walczyński: Ojej, to najtrudniejsze zadanie, tak naprawdę w tym wszystkim. Środki finansowe zdobywamy od sponsorów. Tych sponsorów jest zawsze za mało i zawsze przydałoby się więcej. Także liczę, że tym razem uda nam się pojechać, że zamkniemy budżet kwotą minimalną.

Nagranie realizowaliśmy 30 kwietnia br. Niestety 5 czerwca br. Polska Reprezentacja Diabetyków poinformowała, że z powodu całkowitego braku zainteresowania ze strony sponsorów oraz podwyższonych kosztów wyjazdu nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy w Piłkę Halową.

Jerzy Magiera: A jak przygotowania do tych zawodów? Jakieś treningi się odbywają? Gdzie można szukać informacji o drużynie DiaEuro?

Łukasz Walczyński: Przede wszystkim o drużynie DiaEuro można szukać informacji na Facebooku, na naszym profilu oraz na stronie www.diaeuro.pl. Kilka razy w roku trenujemy wspólnie, spotykamy się, bierzemy udział w turniejach. W tym roku jeszcze na pewno pod koniec czerwca spotkamy się. Każdy może przyjechać, potrenować z nami. Być może załapie się na przyszłoroczną selekcję, bo w tym roku nabór mamy zamknięty, ale zawsze można przyjechać i potrenować.

Jerzy Magiera: Jesteśmy aktualnie na I Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłkę Nożną. Jak tutaj, jako fachowiec, zapatrujesz się na tych młodych piłkarzy, którzy grają? Czy widzisz tutaj jakiś fajne jednostki, fajnych zawodników, których można pozyskać do Reprezentacji? Czy widzisz nadzieje na przyszłość, czy możemy liczyć, że w przyszłych kadrach Polski będą osoby z cukrzycą grające w piłkę nożną?

Łukasz Walczyński: Oczywiście, że tak. Ja bardzo cieszę się, że tyle dzieci i młodzieży gra w piłkę nożną. Faktycznie jest tutaj sporo zawodników, którzy mają przed sobą karierę i przyszłość piłkarzy. Może niekoniecznie ligowych, czy zawodowych, ale jak najbardziej kilku zawodników udało mi się już tutaj podpatrzeć, z którymi będę rozmawiał, żeby być może w przyszłym roku, czy za dwa lata z nami pojechali na DiaEuro. Warunkiem jest tutaj ukończenie 18 roku życia, stąd szukamy już młodych kadr na przyszłość.

Jerzy Magiera: Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia na rozgrywkach DiaEuro.

Łukasz Walczyński: Dziękuję bardzo i zapraszam do śledzenia nas.

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube! Subskrybuj teraz!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - mojacukrzyca.TV: DiaEuro 2017 bez reprezentacji Polski. Brakuje sponsorów!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line