Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Prof. Ewa Wender-Ożegowska o kryteriach wyrównania cukrzycy ciążowej

źródło: Termedia, dodano: 25 sierpnia 2017 r.

TermediaCukrzyca ciążowa dotyczy około 10 proc. kobiet. Ten odsetek będzie wzrastał, dlatego że rośnie liczba otyłych oraz wiek ciężarnych. O tym, jakie są najnowsze wytyczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego dla ginekologów - położników prowadzących ciąże pacjentek z tym schorzeniem oraz dlaczego część dotychczasowych kryteriów wyrównania cukrzycy była zbyt rygorystyczna, mówi prof. Ewa Wender-Ożegowska.

prof. Ewa Wender-Ożegowska jest kierownikiem Kliniki Rozrodczości Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

- My, ginekolodzy niejednokrotnie pełnimy funkcję lekarza pierwszego kontaktu. Zdecydowanie częściej młoda kobieta trafia do ginekologa niż do lekarza rodzinnego. Na nas spoczywa odpowiedzialność uświadamiania tych pacjentek. Edukowania odnośnie diety, aktywności fizycznej i czynników ryzyka - podkreśla prof. Wender-Ożegowska.

Pełna treść artykułu w serwisie Termedia.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Janusz  IP: 46.238.243.xxx(2017-08-29 19:16:32)
To że normy są zbyt rygorystyczne to wiadomo nie od dzisiaj. Wystarczy być chorym. Rygorystyczne normy służą producentom insuliny do robienia biznesu na chorych. W USA dzisiaj to już nawet zdrowi biorą insulinę. Jak wmawia się człowiekowi że jak na 110 na czczo to ma cukrzycę to jest przestepstawo. Ja jak zachorowałem to na czczo miałem 500, a to czy ktoś ma 110 czy 120 czy nawet 130 nie ma kompletnie znaczenia. To są zdrowi ludzie. Kiedyś norma była 135 na czczo. Pomyślcie o tym. Człowiek nie ewoluował tak bardzo w ciągu 20 lat. To naciąganie firm farmaceutycznych.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Prof. Ewa Wender-Ożegowska o kryteriach wyrównania cukrzycy ciążowej
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line