Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Debata Medexpressu: Cukrzyca typu 2 - rola lekarzy rodzinnych

źródło: Medexpress, dodano: 19 września 2017 r.

Medexpress.plW Polsce na cukrzycę choruje ponad 2,5 mln osób, z czego większość to pacjenci z cukrzycą typu drugiego. Na jednego diabetologa przypada 27 tys. pacjentów. Współpraca pomiędzy lekarzami POZ a diabetologami jest konieczna.

Istotny również jest dostęp do wachlarza terapeutycznego dla pacjentów chorujących na cukrzycę typu drugiego. I o tych dwóch kwestiach będziemy rozmawiać. W debacie Medexpressu gościmy prof. Leszka Czupryniaka, kierownika Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, dr. Michała Sutkowskiego, rzecznika prasowego Stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz Tomasza Matynię, dyrektora Gabinetu Politycznego Ministra Zdrowia, także pacjenta. Rozmowę prowadzi Iwona Schymalla.

Badania opublikowane prawie 10 lat temu wyraźnie pokazują, że okres pierwszych lat (5, 10, 15) cukrzycy typu drugiego, czyli od momentu rozpoznania, jest kluczowy. Mówimy, że to co lekarz w POZ zrobi dobrze, to nam już będzie trudno zepsuć. I na odwrót, jeżeli on wprowadzi niewłaściwe leczenie na początku, to my już tego nie naprawimy, bo wtedy pacjent trafia do diabetologa często już na etapie powikłań albo leczenia insuliną. Z drugiej strony, jeżeli lekarz rodzinny będzie dobrze leczył, czyli intensywnie, szybko stosował kolejne leki, na początku doustne i szybko przechodził do insuliny, kiedy będzie to potrzebne... - mówi prof. Leszek Czupryniak.

Wywiad w wersji tekstowej dostępny jest tutaj.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Debata Medexpressu: Cukrzyca typu 2 - rola lekarzy rodzinnych
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line