Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jak wygląda sytuacja osób chorych na cukrzycę w Polsce?

tekst i zdjęcie: Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, filmy: mojacukrzyca.org, dodano: 28 września 2017 r.

Stowarzyszenie Edukacji DiabetologicznejInstytut Komunikacji Zdrowotnej zorganizował konferencję pt. "Jak wygląda sytuacja osób chorych na cukrzycę w Polsce? Diagnoza obecnej sytuacji i kierunki zmian? Cukrzyca 2017" poświęconą przyszłości osób chorych na cukrzycę, która odbyła się 25 września w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH w Warszawie przy ulicy Chocimskiej 24.

Do debaty poświęconej nowoczesnym terapiom i edukacji pacjentów zaproszeni zostali wybitni eksperci ochrony zdrowia oraz liderzy organizacji, działających w obszarze diabetologii. W dyskusji uczestniczyli: prof. Maciej Małecki - prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, prof. Leszek Czupryniak - Kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, prof. Bogusław Okopień - Konsultant Krajowy w dziedzinie farmakologii klinicznej, dr Krzysztof Chlebus - I Klinika i Katedra Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Beata Stepanow - prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej i Anna Śliwińska - prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.


Beata Stepanow podkreśliła fakt, iż w Polsce mamy potencjał kadrowy przygotowany do prowadzenia profesjonalnej edukacji diabetologicznej, ale niestety niefunkcjonujący obecnie w systemie opieki zdrowotnej.

"Zawsze porównuję cukrzycę do konia trojańskiego. Bardzo często sami zapraszamy chorobę do naszego organizmu, a nawet robimy wszystko, aby mieć cukrzycę. Biorąc pod uwagę, że jest to schorzenie przewlekłe, edukacja pacjenta już na samym początku choroby ma duże znaczenie. Żadne broszury i książki nie są w stanie skutecznie pomóc walczyć z cukrzycą. Do tego potrzebni są wykwalifikowani edukatorzy do spraw diabetologii, którzy we współpracy z lekarzem prowadzącym mogą pomóc pacjentowi na każdym etapie życia z tą chorobą" - powiedziała podczas wywiadu Beata Stepanow.

Dyskusję poprzedziło wystąpienie dotyczące danych epidemiologicznych, priorytetów i wyzwań w diabetologii. Wykład prof. Macieja Małeckiego - Prezesa Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego można posłuchać - relację przygotował Jerzy Magiera - redaktor portalu mojacukrzyca.org.


W organizację konferencji zaangażowała się Renata Cholerzyńska - Koordynator Regionalny SED z Województwa Łódzkiego, która aktywnie działa w sekcji SED - Kobiety Kobietom. Sekcji tej przewodniczy Renata Urbanek - Koordynator Regionalny SED w Województwie Łódzkim współorganizując podczas I Kongresu Edukacji Diabetologicznej w marcu 2017 roku moduł warsztatów pt. KOBIETA.

Jak wygląda sytuacja osób chorych na cukrzycę w Polsce?
Na zdjęciu od prawej: Jerzy Magiera, Beata Stepanow, Renata Cholerzyńska, Beata Chudobińska
foto: Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jak wygląda sytuacja osób chorych na cukrzycę w Polsce?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line