Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Diabetes Innovations Day - 18 listopada

źródło: Diabetes Innovations Day, dodano: 25 października 2017 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Żyjemy w czasach, w których z jednej strony cukrzyca nazywana jest epidemią XXI w. i nic nie wskazuje na to, by tendencja ta została zatrzymana, z drugiej jest to czas niezwykle bogaty w nowe możliwości, kiedy to w sukurs diabetykom i ich rodzinom przychodzi nie tylko medycyna, ale także nowoczesna technologia.

Nawet teraz, gdy przeglądasz tę stronę, zarówno wybitni inżynierowie skupieni wokół wielkich koncernów, jak i zapaleni ideowcy rozwijające własne start-upy pracują nad tym, by życie ludzi z cukrzycą było bardziej komfortowe i bezpieczne, a choroba mniej uciążliwa.

Do znanych wszystkim diabetykom pojęć: "pompa insulinowa", "pen", "wstrzyknięcia" dochodzą nowe: "zautomatyzowane algorytmy", "wbudowany Bluetooth", "aplikacja na smartfona", "czujnik glukozy noszony pod skórą", "skanowanie".

Spotkanie Diabetes Innovations Day, towarzyszące jubileuszowym X Warszawskim Spotkaniom Diabetologicznym - Forum Nowoczesnego Diabetologa odbędzie się 18 listopada 2017 roku w Warszawie.


Liderem merytorycznym projektu został dr n. med. Andrzej Gawrecki - diabetolog z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Autor i współautor wielu publikacji i prac naukowych dotyczących sportu i cukrzycy, ekspert w zakresie terapii za pomocą osobistej pompy insulinowej oraz nowych technologii wykorzystywanych w monitorowaniu glikemii. Motywacją dr. Andrzeja Gawreckiego w organizowaniu Diabetes Innovations Day jest upowszechnienie oraz optymalne wykorzystanie dostępnych technologii przez pacjentów i zespoły diabetologiczne.

Celami spotkania, w formie forum dyskusyjnego, będą:
 • Analiza i ocena nowych technologii, wspomagających leczenie, kontrolę cukrzycy oraz poprawę jakości życia pacjentów.
 • Edukacja środowiska pacjentów, w zakresie wykorzystywanych nowych technologii kontrolowania cukrzycy,
 • Edukacja środowiska medycznego w zakresie wykorzystywanych nowych technologii w leczeniu cukrzycy,
 • Wsparcie środowisk pacjenckich oraz organizacji ich reprezentujących,
 • Ułatwienie dostępu do nowych terapii oraz informacji na temat możliwości zaopatrywania w wyroby medyczne,
 • Upowszechnienie innowacyjnych produktów w służbie medycynie, a zwłaszcza diabetologii.
W jego trakcie, zostanie powołana grupa ekspertów: lekarzy, pielęgniarek, edukatorów, inżynierów, pacjentów, zainteresowanych popularyzacją oraz powstawaniem nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy. Uczestnicy będą mieli możliwość wspólnego opracowania koncepcji, dopracowania celów i zanalizowania możliwości programu Nowoczesny diabetolog - Nowoczesny pacjent, który zostanie zainicjowany podczas wydarzenia.

Będzie innowacyjnie, nowocześnie, ale jednocześnie przystępnie i przede wszystkim z myślą o pacjentach i ich rodzinach.

Więcej informacji na www.did.diabetologiaonline.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Diabetes Innovations Day - 18 listopada
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line