Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Niezdrowa dieta kobiet w ciąży wpływa niekorzystnie na późniejsze dziecko

źródło: Onet.pl, 2 lutego 2005 r.

Kobiety, które w okresie ciąży stosują niezdrową dietę, narażają swoje nienarodzone dziecko na problemy z sercem w późniejszym wieku.

Naukowcy z uniwersytetu w Southampton odkryli, że niezwykle istotnym czynnikiem dla późniejszego zdrowia dziecka, jest krążenie w jego wątrobie w końcowych miesiącach ciąży. Badania USG wykazały, że u dzieci kobiet szczupłych lub stosujących niezrównoważoną dietę przez wątrobę przepływa więcej krwi, dzięki czemu dziecko mimo wszystko otrzymuje więcej substancji odżywczych.

Niestety taka funkcja ochronna ma wysoką cenę, którą dziecko płaci dopiero jakiś czas po urodzeniu, bowiem po narodzinach wątroba nie jest przystosowana do rozkładania tłuszczów i bardzo źle radzi sobie z obfitującą w tłuszcze zachodnią dietą, co może owocować cukrzyca i chorobami serca.

"Nasze badania rzucają nowe światło na to, jak ważna w okresie ciąży jest dieta stosowana przez matkę. Kobiety powinny pamiętać, że zrównoważona dieta bogata w owoce i warzywa jest niezwykle istotna w okresie poprzedzającym zajście w ciążę i w samej ciąży" - podkreśla dr Charmaine Griffiths.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Niezdrowa dieta kobiet w ciąży wpływa niekorzystnie na późniejsze dziecko
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line