Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Ruszyła trzecia edycji Szkoły Cukrzycy w Jarosławiu

źródło: na podstawie informacji Szkoły Cukrzycy, dodano: 21 marca 2018 r.

Szkoła CukrzycyW Jarosławiu ruszyła kolejna edycja programu edukacyjnego Szkoła Cukrzycy, którego organizatorem jest Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia "Porozumienie Zielonogórskie". Do programu włączyło się także koło terenowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i Stowarzyszenie Diabetycy Powiatu Jarosławskiego. Wykłady adresowane są przede wszystkim do młodzieży, osób chorych na cukrzycę, ale też wszystkich, którzy chcą poznać przyczyny i skutki tej choroby.

Dla słuchaczy Szkoły Cukrzycy przygotowano ośmiu wykładów prowadzonych przez lekarzy różnych specjalizacji. Tegoroczną edycję szkoły rozpoczęła diabetolog dr Jadwiga Bujny, która w wykładzie pt. "Cukrzyca - co to za choroba? Jak rozpoznać? Dlaczego dobrze leczyć?" przedstawiła najważniejsze informacje na temat tej choroby. W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, było też spore zainteresowanie ze strony młodzieży szkolnej. Przed spotkaniem chętni mogli zbadać m.in. poziom cukru oraz ciśnienie tętnicze.

Patronat honorowy nad jarosławską Szkołą Cukrzycy objęli: europoseł Elżbieta Łukacijewska, burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch i starosta Tadeusz Chrzan.

Kolejne spotkania zaplanowano 24 kwietnia, 23 maja, 13 i 24 września oraz 8 października. Zakończenie tegorocznej edycji odbędzie się 14 listopada i będzie połączone z obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

Więcej informacji na stronie www.psd-jaroslaw.pl

Ruszyła trzecia edycji Szkoły Cukrzycy w Jarosławiu


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Ruszyła trzecia edycji Szkoły Cukrzycy w Jarosławiu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line