Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Skąd biorą się szumy uszne?

artykuł promocyjny, dodano: 16 kwietnia 2018 r.

Szumy uszne to dość specyficzna dolegliwość, polegająca na tym, że słyszymy bardzo nieprzyjemne dźwięki (takie jak piski i dzwonienie), lecz nie pochodzą one z bezpośredniego otoczenia. Potrafią one być naprawdę uciążliwe i potrafią naprawdę uprzykrzyć każdemu życie. Dziś postaramy się wam wytłumaczyć, skąd one się biorą i przede wszystkim jak sprawić, aby nie były one tak niszczącym codzienne życie czynnikiem.

Czym są szumy uszne?

Postać szumów usznych bywa najróżniejsza - niektórzy opowiadają o nich jak o cichym szumie, inni o głośnym pisku, który bywa nie do wytrzymania. Również częstotliwość ich występowania jest niejednorodna. Pewna grupa zgłasza ciągłe, nieustające szumy, a inni takie, występujące sporadycznie. Ich występowanie może mieć różne przyczyny, jednak zdecydowanie tą dominującą jest nadmierny hałas. Gdy będzie on bardzo głośny i długotrwały, może uszkodzić jedną z części narządu słuchu, jakimi są ucho wewnętrzne, środkowe, oraz zewnętrzne. Kiedy tak się stanie, możliwość wystąpienia bardzo nieprzyjemnych zjawisk, jakimi są właśnie szumy uszne rośnie.

Co powoduje szumy uszne?

Oczywiście, gdyby wyłącznie hałas powodował występowanie tego zjawiska, świat diagnostyki lekarskiej byłby za prosty. Czasami szumy uszne są objawem, czy nawet powikłaniem wynikającym z choroby, czy po prostu starzenia narządu słuchu. Na przykład, szumy uszne są jednym z kluczowych objawów schorzenia nazwanego otosklerozą, która jest postępującą utratą słuchu w wyniku narastającego sztywnienia błędnika kostnego. Właśnie dlatego, tak ważne jest sprawdzenie możliwości wystąpienia takich schorzeń. Nigdy nie wiemy, czy nie jest to coś poważniejszego!

Skąd biorą się szumy uszne?

Jak je leczyć?

Leczenie szumów usznych przyjmuje różne postaci. Jednym z najczęściej stosowanych jest to z użyciem aparatu słuchowego. Ma one za zadanie nie tylko poprawić zdolność naszego słyszenia, ale przede wszystkim złagodzić skutki szumów. Odpowiednio wzmocnione dźwięki z zewnątrz pozwalają na praktycznie kompletne "wyciszenie" niepożądanych dźwięków. Innym ciekawym i skutecznym sposobem na leczenie jest wykorzystanie generatora szumów szerokopasmowych. Działa on w następujący sposób: urządzenie wytwarza szum biały, który jest tak cichy, że nie możliwe jest usłyszenie go przez inne osoby. Jego długotrwały wpływ jest niesamowity, gdyż "uczy" on nasz ośrodek słuchu, aby podświadomie odbierał szumy uszne jako coś dobrego. Efekty widać już po kilku tygodniach!

Więcej o szumach usznych dowiesz się na https://audiofon.com.pl/szumy-uszne-terapia

Podsumowanie

Wpływ szumów usznych na nasze życie może być naprawdę bezprecedensowy. Wyobrażacie sobie, że cały czas słyszycie diabelsko nieprzyjemne dźwięki, których nie możecie się pozbyć? Właśnie dlatego, w przypadku szumów usznych, nie powinniśmy czekać na cokolwiek, tylko jak najszybciej pójść do laryngologa, który na pewno nam pomoże. Nie gódźcie się na długie cierpienie!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Skąd biorą się szumy uszne?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line