Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Bioton sprzedaje spółkę SciGen i pracuje nad analogiem insuliny

źródło: na podstawie informacji prasowej, dodano: 13 czerwca 2018 r.

BiotonFirma BIOTON S.A. pracuje nad zarejestrowaniem i wprowadzeniem na rynek analogu insuliny, który jest strategicznym projektem spółki biotechnologicznej i uzupełnia portfolio kompleksowej terapii w dziedzinie diabetologii. Firma uzyskała teraz zgodę banków na transakcję sprzedaży spółki SciGen przez Bioton S.A. Pozyskane środki są wysoce istotne w kontekście dalszych prac BIOTON nad analogiem insuliny.

Firma BIOTON S.A. spełniła jeden z warunków uzgodnionych przez strony transakcji i uzyskał zgodę na zawarcie umowy od wszystkich banków finansujących. ING Bank Śląski S.A., Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank od China (Luksemburg) S.A. i HSCB Bank Polski S.A. zgodziły się, aby BIOTON S.A. zbył wszystkie akcje będące w jego posiadaniu na rzecz Yifan International Pharmaceutical Co. Cena pakietu akcji będących w posiadaniu BIOTON S.A. opiewa na 26,78 mln USD co będzie równoznaczne z takim wpływem gotówkowym.

Decyzja banków przybliża nas do finalizacji transakcji, która przyniesie wymierne korzyści spółce i akcjonariuszom. Stabilizacja i pozytywny wpływ na sytuację finansową BIOTON to również umożliwienie kontynuowania prac nad analogiem insuliny. - mówi Robert Neymann, Prezes Zarządu BIOTON S.A.

Transakcja BIOTON oznacza nabycie od SciGen prawa do prowadzenia działalności dystrybucyjnej na rynkach, głównie Azji Wschodniej, oraz prawa do znaków towarowych SciLin. SciGen spłaci część swojego zadłużenia wobec BIOTONU w kwocie 29,9 mln USD z tytułu udzielonej przed laty pożyczki, a jej pozostała część zostanie umorzona.

Bioton sprzedaje spółkę SciGen i pracuje nad analogiem insuliny

BIOTON S.A. to polska, nowoczesna firma biotechnologiczna zapewniająca pacjentom bezpieczne i kompleksowe rozwiązania w leczeniu cukrzycy. Jest jednym z 8 światowych producentów (na skalę komercyjną) rekombinowanej insuliny ludzkiej. Obecnie Spółka pracuje nad stworzeniem pierwszych polskich analogów insuliny, które uzupełnią portfolio produktów BIOTON i sprawią, że firma będzie oferowała kompleksową gamę produktów przeciwcukrzycowych na polskim rynku. Insulina BIOTON znajduje się w koszyku leków refundowanych w ramach programu 75+ i stanowi tak zwaną kotwicę refundacyjną w systemie polskiej służby zdrowia.

Od 2005 roku BIOTON SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Akcje spółki są notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą "BIOTON" i oznaczeniem "BIO".

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Joanna  IP: 79.185.38.xxx(2018-06-17 15:38:26)
Bioton S.A. od wiosny 2015 roku jest firmą chińską, a ''prace'' nad insulinami analogowymi jakoby prowadzi od lat 90, dawni akcjonariusze znają te historie.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Bioton sprzedaje spółkę SciGen i pracuje nad analogiem insuliny
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line