Strona główna FreeStyle Libre
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Od Tatr aż do Bałtyku, by zwiększyć świadomość profilaktyki cukrzycy

źródło: Fundacja Medicover, dodano: 19 czerwca 2018 r.

VI edycja Rajdu Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2

Fundacja Medicover23 czerwca rusza szósta edycja Rajdu Rowerowego Fundacji Medicover "Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2" pod hasłem "Wykołuj cukrzycę zdrowym stylem życia". Na trasie rajdu, jak co roku, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji dietetyków. Rajd ma na celu zmianę nawyków Polaków, zwiększenia wiedzy nt. zdrowego stylu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej i rutynowych badań w walce z cukrzycą typu 2.

Niebieskie Miasteczka w 8 miastach Polski

W trasę z Zakopanego oraz Berlina wyruszą dwie drużyny składające się z 47 wolontariuszy Fundacji Medicover z Polski, Niemiec, Ukrainy, Rumunii i Szwecji, by po przejechaniu łącznie 1600 kilometrów wspólnie spotkać się 1 lipca na mecie w Gdyni. W czasie tygodniowych zmagań cykliści odwiedzą aż 8 miast, w których przy okazji rajdu pojawią się tzw. Niebieskie Miasteczka. Będzie w nich można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku cukrzycy - zmierzyć ciśnienie krwi, określić poziom cukru, skorzystać z porad dietetyka, przeprowadzając analizę składu ciała, czy przy wskazaniach lekarza sprawdzić poziom cholesterolu.

Spotkania z mieszkańcami będą także okazją do rozmowy nt. roli zdrowego trybu życia w profilaktyce cukrzycy typu 2, dotykającej aż 90% wszystkich chorych na cukrzycę. Jak podkreślają eksperci, badania przesiewowe oraz zdrowy, aktywny tryb życia, to sposoby by jej przeciwdziałać, stąd gorąco zachęcają do odwiedzania Niebieskich Miasteczek na trasie rajdu.

VI edycja Rajdu Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2

Wolontariusze Fundacji Medicover oraz specjaliści będą czekać na mieszkańców w godzinach od 10:00 do 15:00 w poszczególnych miastach:
 • 23 czerwca, Zakopane - Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego
 • 24 czerwca, Kraków - Plac Wolnica
 • 25 czerwca, Kielce - Plac Artystów
 • 27 czerwca, Łódź - Pasaż Schillera
 • 28 czerwca, Szczecin - Aleja Kwiatowa / Zegar Słoneczny
 • 29 czerwca, Kołobrzeg - Skwer Pionierów
 • 30 czerwca, Słupsk - Park Kultury
 • 1 lipca, Gdynia - Skwer Kościuszki
Niebieskie Miasteczka z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród lokalnych społeczności. Uważam, że taka akcja jest bardzo ważna. W jednym miejscu, za darmo można sprawdzić ciśnienie, glukozę i cholesterol. W domu nie mam aparatów do wykonania tych badań, natomiast nie zawsze mam czas na wizytę u lekarza. Dzięki badaniom mogłem sprawdzić, czy z moim zdrowiem nie dzieje się nic niepokojącego - mówi mieszkaniec Krakowa, który skorzystał z badań przy okazji ubiegłorocznej edycji rajdu.

- Podczas ostatniego rajdu udało się nam przebadać aż 2800 osób - podkreśla Prezes Fundacji Medicover Marcin Radziwiłł. W tym roku chcielibyśmy zwiększyć liczbę przebadanych mieszkańców, docierając do 3000 osób - dodaje. - Aby wzmocnić zainteresowanie profilaktyką cukrzycy podjęliśmy współpracę z władzami samorządowymi i lokalną społecznością, uzyskując patronaty honorowe poszczególnych miast, biorących udział w naszej akcji.

VI edycja Rajdu Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2

Znani sportowcy na trasie rajdu

Chcąc zwrócić uwagę na poważny problem zdrowotnym, jakim jest cukrzyca, poza wolontariuszami Fundacji do rajdu dołączają także znani sportowcy. W tym roku całą trasę rajdu wraz z uczestnikami pokonają Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław - trzykrotne mistrzynie świata oraz złote medalistki paraolimpijskie z Rio 2016 w kolarstwie tandemowym. Cyklistki wspólnie z zawodnikami przemierzą trasę i będą zachęcać do wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych w kierunku cukrzycy.

VI edycja Rajdu Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2

- Jesteśmy zaszczycone udziałem w Rajdzie Rowerowym "Razem przeciwko cukrzycy typu 2". Jako sportowcy szczególnie stawiamy na profilaktykę, której w codziennym życiu u większości osób niestety brakuje - mówią medalistki. - Zawsze propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do badań i podnoszenia świadomości zdrowia. Nadmiar obowiązków i brak czasu negatywnie na nas wpływają, dlatego szczególnie zachęcamy do profilaktyki i regularnego wykonywania badań. Sport to zdrowie! - dodają.

Rajd będzie również gościł wyjątkową osobę, Ryszarda Sawę, pierwszego niewidomego polskiego maratończyka, który dzieląc tandem ze swoim przewodnikiem, Kamilem Kuczyńskim, trzykrotnym olimpijczykiem, kolarzem torowym, dołączy do uczestników na odcinku Koluszki-Włocławek.

Zmagania uczestników, przebieg trasy oraz aktywności w Niebieskich Miasteczkach będzie można śledzić na bieżąco na stronie rajdu: www.rajdrowerowy.fundacjamedicover.pl

VI edycja Rajdu Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2

Rajd Rowerowy "Razem przeciwko cukrzycy typu 2" został objęty patronatem honorowym: Prezydenta Miasta Zakopane, Prezydenta Miasta Krakowa, Prezydenta Miasta Kielc, Prezydent Miasta Łodzi, Prezydenta Miasta Szczecina, Prezydenta Miasta Słupska, Prezydenta Miasta Kołobrzeg, Prezydenta Miasta Gdyni.

Patronaty medialne: krakow.pl, mojacukrzyca.org

VI edycja Rajdu Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Od Tatr aż do Bałtyku, by zwiększyć świadomość profilaktyki cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line