Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Nowy wymiar samokontroli w cukrzycy - XIII Konferencja PFED

źródło: informacja własna, dodano: 21 czerwca 2018 r.

Polska Federacja Edukacji w DiabetologiiZa nami XIII Ogólnopolska Konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii i Uniwersytetu Zdrowia pt. "Nowy wymiar samokontroli w cukrzycy", która odbyła się w dniach 15 i 16 czerwca 2018 roku w Warszawie w Sangate Hotel Airport przy ul. Komitetu Obrony Robotników 32. W konferencji wzięło udział 160 uczestników. Portal mojacukrzyca.org sprawował patronat medialny.

Samokontrola w cukrzycy to takie zarządzanie chorobą, aby osiągnąć dobrą kontrolę metaboliczną i mimo cukrzycy wieść satysfakcjonujące życie. Zarządzanie chorobą wymaga prawidłowego formułowania celów terapeutycznych, a to jest podstawowym zadaniem zespołu terapeutycznego pracującego z osobą z cukrzycą i jej rodziną. Cele terapeutyczne powinny być wyznaczane wspólnie. Wspólne działanie to właśnie ten nowy wymiar samokontroli w cukrzycy.

Jak co roku na konferencji można było usłyszeć prelekcje wybitnych wykładowców z Polski i z zagranicy, zapoznać się z prezentacjami firm działających na rzecz diabetologii. Pielęgniarki diabetologiczne przedstawiły swój bogaty dorobek podczas sesji plakatowej.

"Każdego roku na naszych konferencjach mamy zaszczyt gościć wybitnych wykładowców z Polski i ze Świata, którzy pomagają nam rozbudować, a także utrwalić i uaktualnić naszą wiedzę z dziedziny diabetologii. Także podczas tegorocznego spotkania była możliwość wysłuchania niezwykle interesujących wykładów dotyczących zaproponowanego tematu konferencji." - Alicja Szewczyk, Przewodnicząca Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii.

Na specjalnie zaproszenie prosto z Holandii przybył Prof. dr Frank J. Snoek, PhD pracujący w Katedrze Psychologii Medycznej w Uniwersyteckim Centrum Medycznym. Profesor mówił na temat stres emocjonalnego w cukrzycy - od oceny do pomocy. Poruszano również ważne tematy związane z pielęgniarstwem. Mówiono o znaczeniu pielęgniarki w procesie terapeutycznym. Wykład pt. "Nowy wymiar pielęgniarstwa polskiego" wygłosiła Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

W sobotę wykład wygłosiła m.in. Weronika Kowalska, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która od 1995 roku choruje na cukrzycę typu 1, jest społecznym edukatorem diabetologicznym, blogerką i aktywne działa na rzecz chory na cukrzycę na arenie międzynarodowej. O sporcie, cukrzycy i spełnianiu marzeń opowiadał Andrzej Michalik, sportowiec z cukrzycą typu 1, który samotnie przepłynął Wisłę i przeszedł wzdłuż linii brzegowej Bałtyku.

O nowym wymiarze samokontroli w cukrzycy mówił prof. dr hab. n. med. Maciej Małecki z Kliniki Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa. Podczas konferencji poruszony został także temat aplikacji dla diabetyków, refundacji systemów ciągłego monitoringu glikemii.

zdjęcia: mojacukrzyca.org i Uniwersytet ZdrowiaJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~EJ  IP: 109.125.212.xxx(2018-07-11 11:13:02)
GRATULACJE DLA ORGANIZATORÓW. JAK ZWYKLE BARDZO MERYTORYCZNIE, TWÓRCZO I CIEKAWIE, POZDRAWIAM ELŻBIETA JASTRZĘBSKA


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Nowy wymiar samokontroli w cukrzycy - XIII Konferencja PFED
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line