Strona główna FreeStyle Libre
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Reishi - unikalny adaptogen dla cukrzyków

materiał promocyjny, dodano: 3 lipca 2018 r.

Dzisiejszy świat niewątpliwie dostarcza nam różnorakich stresów, jakie były oszczędzone naszym przodkom. Telewizja epatująca wiadomościami praktycznie bez przerwy, gazety informujące nas o tragediach i katastrofach, trudno osiągalna równowaga między pracą, a życiem rodzinnym, czy też troski dnia codziennego - to wszystko sprawia, że nasze samopoczucie nie jest tak dobre, jak byśmy tego chcieli.

Być może stąd właśnie bierze się wzrost zainteresowania adaptogenami, jaki możemy obserwować ostatnimi czasy. Szczególne uznanie wśród nich zyskuje grzyb Reishi, który posiada właściwości łagodzenia stresu.

Ta magiczna roślina (magiczna nie w TEN sposób; żadne halucynacje po jej spożyciu nie wchodzą w grę jako skutki uboczne!) zbawiennie wpływa na nasz organizm - wyrównuje poziom cukru we krwi oraz łagodzi objawy stresu. Jak dowodzą badania (1), grzyb Reishi obniża także niepokój i pomaga w zaburzeniach snu, wydłużając znacznie jego czas, a także podwyższając jakość (2). Nie trzeba wspominać o tym, że kiedy krócej śpimy, jesteśmy bardziej podatni na stresy i rozdrażnienie.

Jeśli chodzi o kłopoty związane z poziomem cukru we krwi, to - jak zaznacza dr chiropraktyki Will Cole, doradca i lekarz medycyny niekonwencjonalnej - 50% społeczeństwa cierpi na cukrzycę lub znajduje się w grupie osób w stanie przedcukrzycowym. Liczba ta z pewnością wzrośnie w miarę rozwoju cywilizacji w sposób, w jaki to dzieje się dotychczas.

Reishi - unikalny adaptogen dla cukrzyków

Badania pokazują, że ekstrakt grzyba Reishi zawiera polisacharydy (3) oraz triterpeny, które hamują magazynowanie tłuszczu u ludzi zmagających się z nadmiernym przyrostem masy ciała, a także obniżają poziom cukru we krwi diabetyków. Reishi jest w stanie wpłynąć na obniżenie poziomu afla-glukozydazy (4), enzymu odpowiedzialnego za rozkład skrobi na cukry.

Dowiedziono, że ten magiczny grzyb pomaga w problemach nerkowych (6) i gojeniu się ran u osób z cukrzycą. (5) Ustabilizowanie poziomu cukru we krwi wpłynie w konsekwencji na obniżenie stanów niepokoju oraz poziomu stresu - uważa doktor Ellen Vora, holistyczny psychiatra z Nowego Jorku. Jej zdaniem wielu pacjentów doświadcza irracjonalnego stanu niepokoju z powodu niezdiagnozowanego spadku cukru we krwi. Kontrolując właściwy poziom glukozy możemy tego łatwo uniknąć.

Jednakże problemy z poziomem cukru w organizmie to nie jedyny kłopot, zażegnany dzięki suplementacji grzybem reishi. Jest to także świetne wspomaganie w przypadku walki z takimi uciążliwościami jak:
 • PCOS (zespół policystycznych jajników)
 • Bezsenność
 • Drażliwość
 • Nowotwory
 • Alergie
 • Kłopoty z odpornością
Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie kuracji tym adaptogenem, to musisz zdecydować w jakiej formie go przyjmować.

Na rynku istnieje kilka alternatyw:
 • Proszki
 • Kapsułki
 • Herbatki
 • Krople
Jeśli zależy Ci na najlepszej przyswajalności, powinieneś wybrać produkt niestandaryzowany z postaci wodno-alkoholowego ekstraktu, czyli w kroplach.

Z naszej strony możemy polecić polskiego wytwórcę tego typu ekstraktów: Mother's Protect.

W swojej ofercie posiada on także ekstrakt z Reishi.

Badania naukowe:
1 - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22203880
2 - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22207209
3 - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21596546
4 - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17145658
5 - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22508065
6 - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17145658


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Reishi - unikalny adaptogen dla cukrzyków
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line