Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Abbott rozbudowuje fabrykę w Irlandii i zatrudnia nowych pracowników

źródło: info. własna na podstawie The Irish Times, dodano: 27 lipca 2018 r.

The Irish Times informuje, że amerykański gigant medyczny firma Abbott planuje stworzyć 500 miejsc pracy w miejscowości Donegal w Irlandii rozbudowując tam istniejący zakład produkcyjny. Firma Abbott zatrudnia w Irlandii prawie 3000 pracowników, którzy pracują w dziewięciu zakładach. Działalność polega na wytwarzaniu produktów odżywczych i tworzeniu narzędzi diagnostycznych.

Fabryka Donegal produkuje paski testowe używane w glukometrach FreeStyle należących do Abbott. Zakład ten jest jedynym zakładem produkcyjnym, w którym produkowane są paski testowe. Dodatkowo w fabryce prowadzone są badania nad rozwojem technologii dla pacjentów z cukrzycą.

Abbott rozbudowuje fabrykę w Irlandii i zatrudnia nowych pracowników
fot. Tim Boyle/Bloomberg

W odpowiedzi na zapytanie The Irish Times dotyczące planów ekspansji, rzecznik firmy Abbott powiedział: "W związku z rozbudową istniejącego zakładu produkcyjnego Abbott, obecnie pracujemy nad rozszerzeniem naszej siły roboczej w Donegal. Ta ekspansja zaowocuje około 500 nowymi miejscami pracy w ciągu najbliższych kilku lat. Rozwijamy również produkcję w USA. Nie ujawniamy szczegółów inwestycji ani harmonogramu, ale jest to projekt wieloletni."

Spółka notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych o wartości rynkowej wynoszącej 110 miliardów USD działa na rynku żywienia niemowląt i stanowi około 35 procent swojej sprzedaży. Opieka diabetologiczna pozostaje jednak przedmiotem szczególnego zainteresowania, a jeden z jej produktów FreeStyle, zatwierdzony w Europie w 2014 roku, był pierwszym ciągłym systemem monitorowania stężenia glukozy, który nie wymaga nakłuwania palca.

Firma Abbott buduje obecnie w Irlandii nową fabrykę, w której będą produkowane sensory FreeStyle Libre. Związane to jest z zwiększonym popytem na to urządzenie. W wielu europejskich krajach FreeStyle Libre doczekało się refundacji przez co popyt na to urządzenie wzrósł wielokrotnie. Aktualnie w Polsce, po przejściowych problemach z dostępnością sensorów FreeStyle Libre, powoli wszystko wraca do normy. Obecnie aktualni użytkownicy mogą zamówić trzy sensory na 25 dni. Zamówienia od nowych klientów nadal są wstrzymane, jednak można zapisać się na listę oczekujących i otrzymać powiadomienie o możliwości zakupu na adres e-mail.

Abbott rozbudowuje fabrykę w Irlandii i zatrudnia nowych pracowników


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Abbott rozbudowuje fabrykę w Irlandii i zatrudnia nowych pracowników
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line