Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Spotkanie z Minister Zdrowia J. Szczurek-Żelazko w sprawie cukrzycy

źródło: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, dodano: 30 sierpnia 2018 r.

Polskie Stowarzyszenie DiabetykówKażdego roku z powodu cukrzycy umiera w Polsce ponad 18 tys. osób. Dlatego potrzebna jest długofalowa strategia walki z tą chorobą, w szczególności refundacja nowoczesnych terapii wpływających na obniżenie ryzyka sercowo-naczyniowego. O problemach polskich pacjentów rozmawiali podczas spotkania w dniu 28 sierpnia przedstawiciele organizacji pacjentów i kampanii "Razem ścigamy się z cukrzycą" z minister zdrowia Józefą Szczurek Żelazko.

Podczas spotkania Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Anna Śliwińska podkreśliła, że w najnowszym obwieszczeniu refundacyjnym, obowiązującym od 1 września 2018 r. po raz kolejny nie zostały uwzględnione żadne nowe leki dla chorych na cukrzycę typu 2. Tymczasem cukrzyca to jedno z największych globalnych wyzwań zdrowotnych - w Polsce choroba dotyka już ponad 3 milionów ludzi, a liczba ta cały czas rośnie - dla porównania wg oficjalnych statystyk Warszawa ma ponad 1 730 000 mieszkańców. Nieleczona lub nieprawidłowo leczona cukrzyca prowadzi do rozwoju wielu poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak niewydolność serca czy udar mózgu, a w konsekwencji do przedwczesnej śmierci.

Spotkanie z Minister Zdrowia J. Szczurek-Żelazko w sprawie cukrzycy

Przez przedstawiciela kampanii "Razem ścigamy się z cukrzycą" został podniesiony fakt, że opieka diabetologiczna w naszym kraju wymaga zmian strategicznych i decyzji systemowych. Dodatkowo, aby zatrzymać pandemię tej choroby, cukrzyca powinna być traktowana priorytetowo.

Minister zgodziła się ze stwierdzeniem, że w cukrzycy, zwłaszcza typu 2 jest jeszcze wiele do zrobienia. Zadeklarowała też chęć dalszych spotkań w szerszym gronie, włączając specjalistów z zakresu leczenia cukrzycy, ochrony zdrowia oraz przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, w tym osób odpowiedzialnych za decyzje refundacyjne. Kolejne spotkanie planowane jest w połowie września 2018 r.

Podczas spotkania Anna Śliwińska przekazała na ręce Minister Zdrowia pismo z prośbą o informację w sprawie refundacji nowoczesnych terapii w cukrzycy w najbliższym czasie. (PDF)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Spotkanie z Minister Zdrowia J. Szczurek-Żelazko w sprawie cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line