Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Kampania Razem ścigamy się z cukrzycą w Krynicy

źródło: informacja prasowa, dodano: 3 września 2018 r.

Razem ścigamy się z cukrzycąAby podkreślać, jak ważną rolę w diagnostyce i kontroli cukrzycy pełnią badania poziomu cukru we krwi, organizatorzy kampanii "Razem ścigamy się z cukrzycą" biorą udział w tegorocznej XXVIII edycji Forum Ekonomicznego oraz 9. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy. Podczas wydarzeń, w terminie od 4 do 9 września 2018 r. na stoisku kampanii wykonywane będą bezpłatne badania poziomu glukozy dla wszystkich chętnych uczestników.

"Razem ścigamy się z cukrzycą" to kampania społeczno-edukacyjna, której celem jest zwracanie uwagi na wczesną profilaktykę, skuteczne leczenie zmniejszające ryzyko rozwoju powikłań, a także rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli choroby. W tym roku realizowana jest już trzecia edycja kampanii, a w jej ramach szereg działań o charakterze edukacyjnym i społecznym.

Jednym z nich jest obecność podczas Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegowego w Krynicy. W trakcie tych wydarzeń wykonywane będą badania poziomu cukru we krwi, a podczas Festiwalu na stoisku kampanii odbędą się też atrakcje dla całych rodzin! W dniu 9 września o godz. 14:00 będzie miał także miejsce specjalny bieg zainicjowany przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, "1 km od cukrzycy" - aktywność fizyczna, obok właściwego leczenia i zbilansowanej diety, pełni bardzo ważną rolę w terapii tej choroby.

Organizatorzy kampanii będą też edukować w zakresie cukrzycy oraz podkreślać, że jest to choroba przewlekła, dotykająca coraz większą liczbę osób w Polsce, a więc przez decydentów powinna być traktowana priorytetowo.

Cukrzyca to dziś jedno z największych globalnych wyzwań zdrowotnych - nieprawidłowo leczona może prowadzić do rozwoju wielu poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak np. niewydolność serca czy udar mózgu. Każdego roku w Polsce aż 18 tys. osób umiera z powodu tej choroby, a tendencja ta ma charakter wzrostowy. Podejmowanie działań o charakterze edukacyjnym ma więc niezwykle istotne znaczenie w zatrzymaniu pandemii cukrzycy w naszym kraju.

Kampania Razem ścigamy się z cukrzycą w Krynicy


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Kampania Razem ścigamy się z cukrzycą w Krynicy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line