Strona główna FreeStyle Libre
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Notatka bezpieczeństwa dot. pilotów do pomp insulinowych MiniMed

źródło: URPL, dodano: 28 września 2018 r.

MedtronicFirma Medtronic informuje w notatce bezpieczeństwa o potencjalnym ryzyku bezpieczeństwa podczas stosowania pilotów MiniMed™ wraz z pompami insulinowymi z serii Medtronic MiniMed™ 508 i Medtronic MiniMed™ Paradigm™. Problem dotyczy użytkowników pilota MiniMed™, model MMT-500 lub MMT-503, do zdalnego podawania bolusa w pompie insulinowej.

Pilot MiniMed™ model MMT-500 lub MMT-503 Medtronic wykorzystujący fale o częstotliwościach radiowych (RF) do komunikacji z pompą insulinową umożliwia zdalne, dyskretne podanie ustalonej dawki insuliny w Państwa pompie insulinowej Medtronic, podczas gdy urządzenie pozostaje ukryte.

Zewnętrzny badacz zidentyfikował potencjalnie wrażliwy punkt używania pilotów do pomp insulinowych MiniMed™ Paradigm™. Jak podaje raport badacza, nieupoważniona osoba znajdująca się w bliskiej odległości od pompy insulinowej może, w czasie podawania bolusa przy użyciu pilota, potencjalnie skopiować sygnał bezprzewodowej transmisji fal o częstotliwościach radiowych (RF) i odtworzyć je ponownie później, powodując nieplanowane podanie bolusa. Dodatkowa nieplanowana dawka insuliny może doprowadzić do stanu zagrożenia życia jakim jest hipoglikemia.

Poniższa lista przedstawia piloty Medtronic oraz kompatybilne z nimi pompy insulinowe podatne na ryzyko.

Notatka bezpieczeństwa dot. pilotów do pomp MiniMed (model MMT-500 lub MMT-503)

Żeby pompa była podatna na zagrożenie, musi wystąpić kilka czynników:
 1. Opcja zdalnego podawania bolusa musi być włączona. Nie jest to ustawienie fabryczne i użytkownik musiałby samodzielnie wybrać tę opcję.
 2. Numer ID pilota użytkownika musi zostać wprowadzony do pompy.
 3. Funkcja Easy Bolus™ (Łatwy Bolus) musi być włączona, a wielkość podawanego bolusa zaprogramowana w pompie.
 4. Nieupoważniona osoba musiałaby znajdować się w bezpośredniej bliskości użytkownika i być wyposażona w sprzęt konieczny do skopiowania aktywowanego sygnału RF w czasie, kiedy użytkownik podaje bolus za pomocą pilota.
 5. Nieupoważniona osoba musiałaby znajdować się w bezpośredniej bliskości użytkownika, żeby odtworzyć sygnały RF w celu zdalnego podania nieplanowanego bolusa.
 6. Użytkownik musiałby zignorować zgłaszane przez pompę alarmy informujące o zdalnym podaniu bolusa.
Zapewnienie bezpieczeństwa stosowania pompy insulinowej

Jeśli są Państwo zaniepokojeni, ale chcą kontynuować korzystanie z wygody, jaką zapewnia pilot, następujące kroki umożliwią zminimalizowanie ryzyka:
 • Należy wyłączyć funkcję Easy Bolus™ (Łatwy Bolus), gdy nie planuje się użycia opcji zdalnego podawania bolusa
 • Prosimy zwracać szczególną uwagę na sygnalizowane przez pompę alarmy, zwłaszcza w przypadku włączonej funkcji Easy Bolus™ (Łatwy Bolus) i niezwłocznie anulować niezamierzone bolusy.
 • Nie należy podłączać pompy do innych urządzeń nieautoryzowanych przez firmę Medtronic
Proszę zwrócić uwagę, że jeśli nigdy nie wprowadzili Państwo ID pilota do swojej pompy i nigdy nie uruchomili opcji Easy Bolus™ (Łatwy Bolus), opisane zagrożenie nie będzie Państwa dotyczyło.

Stosowanie pomp insulinowych MiniMedTM Paradigm™ pozostaje bezpieczne i skuteczne w przypadku terapii cukrzycy, więc zachęcamy Państwa do kontynuowania leczenia i podjęcia kroków zapobiegawczych w razie jakichkolwiek obaw.

Bezpieczeństwo pacjentów jest dla firmy Medtronic priorytetem i dbamy o dostarczanie bezpiecznych i efektywnych terapii, które przechodzą rygorystyczne testy kliniczne, jakościowe, produkcyjne i regulacyjne, żeby nasi klienci mogli być ich pewni. Dziękujemy za czas i uwagę, którą poświęcili Państwo na zapoznanie się z tą ważną notatką bezpieczeństwa.

Jak zawsze, pozostajemy do Państwa dyspozycji. W razie dalszych pytań lub potrzeby dodatkowego wsparcia prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem: 801 080 987 lub 22 46 56 987.

Pełna treść listu do użytkowników pomp insulinowych.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Notatka bezpieczeństwa dot. pilotów do pomp insulinowych MiniMed
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 30 września 2022 r.

Zadaj pytanie on-line