Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Badania dla sportowców

artykuł promocyjny, dodano: 5 października 2018 r.

Zarówno zawodowcy, jak i osoby uprawiające sport amatorsko, powinny regularnie wykonywać badania lekarskie, pozwalając kontrolować to, jak wysiłek fizyczny wypływa na ich organizm. Ci pierwsi są do tego zobowiązani - zarówno przez Ustawę o sporcie kwalifikowanym, jak i przez wewnętrzne regulaminy klubów, federacji sportowych i organizatorów zawodów. Jednak osoby, które amatorsko biegają, jeżdżą na rowerze, ćwiczą na siłowni lub uprawiają dowolną inną dyscyplinę sportu, również powinny regularnie się badać. Przede wszystkim z uwagi na własne zdrowie.

Dlaczego badania są takie ważne?

Jeśli myślisz, że skoro trenujesz amatorsko, a intensywność Twoich treningów jest mniejsza niż w przypadku profesjonalistów i w związku z tym nie musisz mierzyć parametrów swojego organizmu ani wpływu treningów na stan swojego zdrowia - popełniasz poważny błąd, który w przyszłości może mieć spore konsekwencje. Te bardziej błahe to m.in.: kontuzje, urazy, choroby i gorsze samopoczucie. Jednak zaniedbywanie regularnych badań lekarskich zwłaszcza przy intensywnym treningu może mieć dużo poważniejsze konsekwencje i skutkować nawet śmiercią.

Badania sportowe - nie lekceważ ich

Sport to zdrowie - mówi stare porzekadło i trudno nie przyznać mu racji. Przypadki osób, które dzięki regularnym treningom i aktywności fizycznej zmieniły swoje życie, pozbyły się nadwagi, ograniczyły złe nawyki żywieniowe czy odzyskały zdrowie i dobre samopoczucie są znane powszechnie i występują wokół nas - być może sami jesteśmy przykładem na to, jak doskonale sport wpływa na ludzki organizm. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że regularne obciążenie organizmu wysiłkiem - a takim wysiłkiem jest przecież trening - może mieć negatywne konsekwencje, zwłaszcza jeśli obciążenia sportowe są byt wysokie w stosunku do naszego stopnia zaawansowania, kondycji czy stanu ogólnego zdrowia. Właśnie dlatego, niezbędne jest wykonywanie regularnych badań.

Co składa się na pakiet badań sportowych?

Coraz więcej klinik oferuje specjalistyczne pakiety badań dla osób uprawiających sport lub żyjących aktywnie. Przede wszystkim, mowa tutaj o badania ich wydolnościowych, przeprowadzanych w laboratoriach analitycznych. Bardzo istotnym elementem badań sportowców są również badania krwi, dostarczające wielu istotnych informacji na temat stanu zdrowia naszego organizmu. Pakiet podstawowych lub zaawansowanych badań sportowych kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Na cenę wpływ ma przede wszystkim zakres badania, oraz ilość parametrów, jakie chcemy zmierzyć. Więcej o badaniu krwi znajdziesz na adamed.expert.

Badania dla sportowców


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Badania dla sportowców
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line