Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Potencjalny problem związany z dźwiękiem w pompie MiniMed 640G

źródło: URPL, dodano: 16 października 2018 r.

MedtronicFirma Medtronic otrzymała zgłoszenia o zdarzeniach, w których pompa insulinowa MiniMed™ 640G z oprogramowaniem w wersji 4.10 nie generowała oczekiwanych dźwięków związanych z powiadomieniami, alarmami lub syrenami. Awaria ta może spowodować, że głośność alarmu zostanie ustawiona na poziomie 4 (z 5), niezależnie od ustawień osobistych lub może spowodować wyłączenie dźwięku. Każde z tych zdarzeń może spowodować przeoczenie powiadomień systemowych, alarmów lub syren związanych ze sposobem działania pompy, a także z ostrzeżeniami o wysokim i niskim poziomie glukozy we krwi.

Wyjaśnienie problemu:

Problem ten występuje w przypadku awarii określonego elementu elektronicznego w pompie. Może on spowodować utratę całego dźwięku, problemy z regulacją głośności dźwięku lub utratę tylko dźwiękowej syreny alarmowej. Ta potencjalna utrata dźwięku może opóźnić reakcję użytkownika na przyczynę wygenerowanego powiadomienia, alarmu lub syreny, co z kolei może prowadzić do potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa, takich jak hipoglikemia lub hiperglikemia. W przypadku wystąpienia tego problemu z pompą nie ma możliwości trwałego naprawienia lub odzyskania dźwięku. Jedynym sposobem na trwałe odzyskanie funkcji dźwiękowych jest wymiana uszkodzonej pompy na nową. Nawet w przypadku, kiedy w konkretnym modelu pompy wystąpi problem z dźwiękiem, nie ma to wpływu na podawanie insuliny, podawanie insuliny będzie odbywało zgodnie z oczekiwaniami. Nie zaobserwowano utraty funkcji "wibracji" w związku z opisaną powyżej awarią dźwięku. Jeśli w Państwa pompie występuje konkretny element elektroniczny, wówczas nawet jeśli przejdzie ona pomyślnie test sygnału dźwiękowego opisany poniżej, nadal istnieje możliwość, że pompa ta może zacząć działać nieprawidłowo i utracić funkcję dźwięku w późniejszym czasie.

Co należy zrobić:
  1. Jeśli jeszcze Państwo tego nie zrobili, należy włączyć funkcję "wibracji" w pompie. Nawet w przypadku pomyślnego przejścia testu sygnału dźwiękowego należy włączyć funkcję wibracji (dodatkowo do funkcji dźwiękowej). Funkcja wibracji zapewnia dodatkowy sposób sygnalizacji wszelkich powiadomień i alarmów, które mogą wystąpić w pompie.

  2. Wykonać test sygnału dźwiękowego, aby sprawdzić, czy w pompie występuje ten potencjalny problem. Test ten pozwala określić, czy w pompie działa system audio oraz syrena alarmowa.
Ważna informacja: Test ten należy okresowo powtarzać w celu sprawdzenia czy funkcje dźwiękowe pompy nadal działają.

Jeśli pompa nie przejdzie testu sygnału dźwiękowego, oznacza to, że nie może ona odzyskać na stałe swoich funkcji dźwiękowych i konieczna będzie jej wymiana w celu korzystania z funkcji dźwiękowych pompy.

Nawet w sytuacji, kiedy Państwa pompa pozytywnie przejdzie test sygnału dźwiękowego, należy regularnie powtarzać jego wykonanie, aby mieć pewność o poprawnym działaniu funkcji dźwięków.

Jeśli macie Państwo wątpliwości dotyczące wykonania testu w odniesieniu do opisanego problemu, należy się skontaktować z naszą infolinię pod numerami 801 080 987 lub 22 46 56 987, aby omówić potencjalne możliwości wymiany pompy.

Pełna treść Notatki bezpieczeństwa wraz ze schematem wykonania testu dźwięku

TEST SYGNAŁU DŹWIĘKOWEGO

Notatka bezpieczeństwa: Potencjalny problem związany z dźwiękiem w pompie MiniMed 640G


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~trzskoski  IP: 46.171.149.xxx(2018-10-22 12:29:29)
Fajny sprzęt. Można się zabić. Gratulacje dla światowych liderów produkcji sprzętu. Liczą się tylko zyski, zyski, zyski a nie pacjent.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Potencjalny problem związany z dźwiękiem w pompie MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line