Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Naturalna profilaktyka dla diabetyków. Poznaj colostrum!

źródło: informacja prasowa, dodano: 23 października 2018 r.

Cukrzyca to podstępna choroba, na którą cierpi już ponad ćwierć miliarda osób na całym świecie, z czego zdecydowana większość ma postać insulinoniezależną, potocznie nazywaną cukrzycą typu 2. Natomiast ok. 5-10 proc. zdiagnozowanych cierpi na cukrzycę typu 1, która ma podłoże autoimmunologiczne. Na szczęście odpowiednia profilaktyka i leczenie pozwala w zdrowiu dożyć sędziwych lat.

Cukrzyca w pigułce

Cukrzyca jako choroba przewlekła i metaboliczna jest niestety epidemią naszych czasów. Nieleczona może przyczynić się do hiperglikemii, a więc nadmiernego stężenia glukozy we krwi, aż w końcu do rychłej śmierci. W Polsce problem ten dotyczy aż 100 tys. osób! Diabetycy, szczególnie z cukrzycą typu 1. zmuszeni są do codziennego, kilkukrotnego przyjmowania insuliny przez całe swoje życie i regularnego mierzenia poziomu glukozy we krwi.

Problemy skórne, w tym świąd, suchość i rogowacenie skóry, a także częste zakażenia grzybicze czy bakteryjne mogą być oznaką rozwijającej się choroby. Do tego dochodzi szybki spadek masy ciała, pomimo braku diety, wolniejsze gojenie się ran, zaburzenia związane z wydzielaniem potu, a także senność i apatia.

Naturalna profilaktyka dla diabetyków. Poznaj colostrum!

Jak żyć z cukrzycą?

Im szybciej wykryjemy cukrzycę, tym skuteczniej zdołamy wdrożyć leczenie. Niezależnie od typu i stopnia zaawansowania choroby, konieczne jest nie tylko przyjmowanie insuliny, uprawianie sportu oraz wprowadzenie do diety produktów jaglanych i roślinnych. W przypadku diabetyków, elementem leczenia jest także zażywanie suplementów diety, które regulują zaburzenia metaboliczne. Ze względu na swój uniwersalny skład odpowiednie jest colostrum, które poprawia tolerancję glukozy w organizmie oraz obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, stymuluje również procesy odpowiedzialne za walkę z zaburzeniami nastrojów - wyjaśnia Anna Śliwińska, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Glukoza nie tylko od wakacji

Każdy "słodziak" choć brzmi to paradoksalnie musi żyć w zgodzie z cukrzycą. Dlatego redukowanie i stymulowanie objawów choroby, z pomocą colostrum to recepta na lepsze samopoczucie. Żaden bowiem z rutynowo stosowanych środków pielęgnacyjno-leczniczych, nie posiada w takiej koncentracji związków chemicznych, które potrafią zregenerować odbudowę uszkodzonych tkanek włosowatych.

Naturalna profilaktyka dla diabetyków. Poznaj colostrum!

Colostrum, czyli siara bądź młodziwo dzięki temu, że zawiera pakiet bioaktywnych, leczniczych substancji, witamin i związków zwalcza stany zapalne zainfekowane przez bakterie i pasożyty, przyspiesza procesy gojenia, a nawet przyczynia się do redukcji autoimmunologicznych reakcji niszczących komórki, odpowiedzialne za wytwarzanie insuliny - wyjaśnia Radosław Czaplejewicz, Prezes Zarządu Genoscope, producenta Colostrum o najwyższej jakości. Co więcej, prozdrowotne właściwości colostrum mają udowodnione działanie lecznicze, szczególnie we wczesnych stadiach cukrzycy typu 1.

Cukrzyca a pielęgnacja

Bez odpowiedniej profilaktyki leczenie cukrzycy może być o wiele bardziej skomplikowane i mniej skuteczne. W szufladzie diabetyka nie powinno zabraknąć maści na bazie siary bydlęcej, które nawilżają, regenerują oraz wzmacniają ochronę przeciwgrzybiczą i przeciwzapalną. Groźnym powikłaniem choroby jest stopa cukrzycowa, dlatego chorzy dla wzmocnienia organizmu i przyspieszenia odbudowy tkanek skóry powinni stosować kapsułki z dodatkiem colostrum. Zawierają one hormon wzrostu HGH odpowiadający za właściwą budowę i proporcję komórek włosowatych, a także wzmacniają układ immunologiczny - kontynuuje Anna Śliwińska.

Często się zdarza zatem, że nieprawidłowo leczona choroba może spustoszyć nasz organizm, ale są też jej pozytywne aspekty. Diabetycy mogą prowadzić zupełnie normalne życie! Współczesna medycyna posiada wysokiej jakości sprzęt, preparaty skutecznie obniżające poziom cukru we krwi, a przede wszystkim naturę - która pozwala czerpać z niej wszystko, co najlepsze i najzdrowsze dla człowieka.

Naturalna profilaktyka dla diabetyków. Poznaj colostrum! Naturalna profilaktyka dla diabetyków. Poznaj colostrum!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Janina   IP: 89.69.81.xxx(2018-10-29 23:36:39)
A jakie są skutki uboczne wielomiesięcznego zażywania colostrum ?? Pytam bo już nie jeden z tzw. SUPLEMENTÓW sprowadził mnie do parteru.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Naturalna profilaktyka dla diabetyków. Poznaj colostrum!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line