Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

II Kongres Edukacji Diabetologicznej SED: Medyczna strona technologii

źródło: opracowanie własne, dodano: 28 października 2018 r.

Stowarzyszenie Edukacji DiabetologicznejW dniach 25 i 26 października 2018 roku w Gdyni - Rumi odbył się II Kongres Edukacji Diabetologicznej pt. "Medyczna strona technologii" zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej. Wydarzenie odbyło się w Hotelu Faltom w Rumi. Na Kongres przybyli uczestnicy z całej Polski.

Celem Kongresu było zdobycie przez uczestników wiedzy na temat: nowoczesnych technologii w diabetologii, narzędzi diagnostycznych w rozpoznawaniu funkcji poznawczych u osób chorych na cukrzycę oraz zapoznanie się z wynikami badania ogólnopolskiego osób chorych na cukrzycę i ich rodzin, a także edukacji osoby chorej na cukrzycę w cyfrowym świecie. Każdy uczestnik Kongresu, na jego zakończenie, otrzymał certyfikat potwierdzający udział.

Kongres rozpoczął się w czwartek o godzinie 15-stej. Uczestników powitała mgr Beata Stepanow, prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Wykład wprowadzający na temat najnowszych doniesień naukowych w diabetologii wygłosiła dr Anna Majchrzak z Oddziału Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala im. F. Raszei w Poznaniu.

Drugi wykład, w nowoczesnej formie, czyli poprzez Skype wygłosił dr hab. n. med. Paweł Miotła - Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego - sekcji uroginekologii, II Katedra i Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Mówił on, o jakże ważnym, a często pomijanym temacie nietrzymania moczu przez osoby chore na cukrzycę. Przedstawił perspektywę diagnostyki i leczenia z perspektywy ginekologa.

Następnie odbyła się sesja poświęcona medycznej stroni technologii - wspólne doświadczenia. Prezentacje dotyczyły następujących tematów:
 • "Cukrzyca pod mobilną kontrolą - więcej możliwości niż ograniczeń" - Waldemar Monczakowski - diabetyk, Ewa Targońska - Piekutowska, Edukator ds. diabetologii - Ascensia Diabetes Care
 • Nowoczesne technologie - "Jak z nimi żyć? - Eversense CGM - system do ciągłego monitoringu glikemii" - Monika Pietrzak - Edukator ds. diabetologii, Oddział Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, Szpital im. F. Raszei w Poznaniu
 • "Nowoczesne technologie - Jak je zrozumieć?" - Szymon Kawałko, szef marki OneTouch i Justyna Tchorek, Marketing Manager OneTouch.
Na podsumowanie wszystkich prezentacji odbył się wykład Jerzego Magiery z portalu mojacukrzyca.org, który dotyczył medycznej strony technologii w kontekście osób z cukrzycą i ich rodzin - rola mediów społecznościowych.

Od 2017 roku Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej przyznaje specjalne wyróżnienia - Perły Diabetologii. Na I Kongresie Edukacji Diabetologicznej w poprzedni roku Perły Diabetologii zostały przyznane Pani Bronisławie Dolińskiej-Garwol z Nowego Sącza oraz firmie Saint-Gobain. Decyzją zarządu Stowarzyszenia, w tym roku, Perłę Diabetologii 2018 za długoletnią pracę na rzecz społeczności diabetyków, otrzymał Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org i redaktor miesięcznika Diabetyk.

Na zakończenie dnia prezes Beata Stepanow zaprezentowała nowy projekt Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej pt. SPEŁNIAMY MARZENIA! - Ogólnopolski Projekt Edukacji Społecznej 2019. Projekt realizowany wspólnie z Novo Nordisk Pharma. Przykładem promocji w social mediach zdrowego stylu życia i jazdy na rowerach są: Maria Nowak, Monika Pietrzyk oraz Elżbieta Ciosek. Decyzją zarządu Stowarzyszenia wybrano 11 bardzo aktywnych osób, które otrzymały nagrody w postacie nowoczesnych rowerów. Ma to pomóc w promocji aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności. Wśród wyróżnionych znalazły się: Beata Polarczyk, Barbara Mikołajec, Bożena Rabowicz, Renata Urbanek, Milena Drabik, Michalina Górna, Danuta Bukowska, Halina Choruży, Regina Kijewska, Renata Cholerzyńska i Marta Leśnik. Gratulujemy wyróżnionym Paniom i życzymy powodzenia w realizacji wszystkich projektów!

Niespodzianką było spotkanie z Pauliną Zięba-Kawą, która wygłosiła wykład pt. Śmiech to zdrowie i przeprowadziła zajęcia praktyczne polegające na zastosowaniu jogi śmiechu. Było bardzo zabawnie i wesoło. Każdy mógł odprężyć się po ciężkim i intensywnym dniu.

Drugi dzień Kongresu to warsztaty w zorganizowanych grupach. Uczestników Kongresu podzielono na trzy zespoły, które pracowały na następujące tematy:
 • I grupa - Ogólnopolska Kampania Edukacyjna - Polska w stanie przedcukrzycowym 2018 - Anna Kleszowska - pielęgniarka, edukator do spraw diabetologii, członek Komisji Rewizyjnej SED Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej oraz Maria Kołodziejska-Zych z firmy Genexo na temat produktów tej firmy.
 • II grupa - "Jak nowoczesne technologie wspierają terapię cukrzycy" - Adam Hołubek, Roche Diabetes Care
 • III grupa - "Aplikacja w praktyce przez pryzmat edukatora ds diabetologii" - Ludwik Szewczyk - NZOZ UROMED Nowy Sącz, Justyna Tchorek, Marketing Manager OneTouch®
Kongres zakończył się po obiedzie i uczestnicy rozjechali się do swoich miejscowości, aby w dalszym ciągu realizować swoje projekty edukacyjne i zdrowotne dla lokalnej społeczności. W głosowaniu ustalono, że przyszłoroczny, III Kongres Edukacji Diabetologicznej odbędzie się w Krakowie. Do zobaczenia!

Galeria zdjęć z Kongresu

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: II Kongres Edukacji Diabetologicznej SED: Medyczna strona technologii
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line