Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. Przedszkolak z cukrzycą

źródło: opracowanie własne, dodano: 30 października 2018 r. aktualizacja: 22 listopada 2018 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

GlukusiePubliczne Przedszkole GLUKUSIE w Krakowie organizuje już III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Przedszkolak z cukrzycą". Konkurs jest częścią organizowanego przez Przedszkole "Miesiąca diabetyka". W dniach od 1 do 30 listopada 2018 roku podczas różnych przedsięwzięć promowana będzie wiedza o cukrzycy. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i adresowany jest do przedszkoli specjalizujących się w opiece nad dziećmi z problemami zdrowotnymi, w tym z cukrzycą.

Celem konkursu jest poszerzenie u dzieci wiedzy z zakresu diabetologii, uzmysłowienie dzieciom jakiego rodzaju chorobą jest cukrzyca i nauczenie, jak można z nią żyć, a także kształtowanie twórczej wyobraźni dzieci poprzez samodzielną, plastyczną interpretację tematu związanego z cukrzycą. Konkurs będzie drogowskazem do budowania w sobie dyscypliny wewnętrznej, cierpliwości i samozaparcia oraz do tego, że o własne zdrowie należy dbać od najmłodszych lat. Przeprowadzone działania mają również na celu kształtowanie empatii w stosunku do dzieci i dorosłych borykających się z tą chorobą.

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy przedstawiającej problem cukrzycy - jej przyczyn i konsekwencji w życiu codziennym - dowolna technika. Format prac plastycznych A4. Szczegóły w regulaminie konkursu (pobierz PDFa).

Termin nadesłania prac mija 23 listopada 2018 roku. Prace należy wysyłać na adres Publiczne Przedszkole "Glukusie", ul. Ujastek 5B, 31-751 Kraków z dopiskiem "KONKURS - cukrzyca".

Zdecydowano o przedłużeniu terminu nadsyłania prac na III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Przedszkolak z cukrzycą” do 30 listopada 2018 roku. Jest więc jeszcze trochę czasu! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 grudnia. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie tym bardziej, że organizator przewiduje atrakcyjne nagrody!

Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny.

Publiczne Przedszkole GLUKUSIE w Krakowie specjalizuje się w wychowywaniu i kształceniu dzieci o szczególnych potrzebach zdrowotnych, m.in. dzieci z cukrzycą, celiakią i różnymi alergiami. W przedszkolu prowadzonych jest szereg działań o charakterze zdrowotnym i profilaktycznym. Dyrekcja czyni starania, aby to miejsce stawało się coraz bardziej przyjazne dla małych diabetyków.

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. Przedszkolak z cukrzycą


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. Przedszkolak z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line