Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Świat bez Jedynki - spotkanie informacyjne z transmisją online (Badanie POInT)

źródło: Świat bez Jedynki, info. własna, dodano: 10 listopada 2018 r., aktualizacja: 24 lipca 2019 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

1 na 250 dzieci zachoruje na cukrzycę typu 1. Cukrzyca typu 1 to najczęstsza choroba metaboliczna u dzieci. Spowodowana jest niszczeniem komórek produkujących insulinę przez własny układ odpornościowy dziecka. Dzieci z cukrzycą typu 1 wymagają podawania insuliny w zastrzykach przez całe życie. Czy wyeliminowanie cukrzycy typu 1 jest możliwe? Czy świat bez "jedynki" pozostaje jedynie w sferze marzeń, domysłów lub wątpliwych doniesień internetowych?

Obecnie nie ma metod zapobiegania zachorowaniu ani wyleczenia cukrzycy typu 1, ale zwiększenie tolerancji niemowlęcia na insulinę może powstrzymać lub opóźnić pojawienie się początkowej fazy choroby.

POInT to wieloośrodkowe, międzynarodowe badanie, stanowiące projekt GPPAD - Globalnej Platformy ds. Zapobiegania Cukrzycy Autoimmunizacyjnej. Celem projektu jest uniknięcie niszczenia komórek produkujących insulinę. Do projektu zapraszane są niemowlęta ze zwiększonym genetycznym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 1. Poza ośrodkiem badawczym w Polsce w badaniu uczestniczą również ośrodki z Niemiec (Monachium, Drezno, Hanower), Szwecji (Malmö), Belgii (Leuven) i Wielkiej Brytanii (Oxford). Immunolodzy, genetycy, diabetolodzy, endokrynolodzy, psychologowie - wszyscy połączyli siły w walce o świat bez "jedynki"!

Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do wysłuchania spotkania informacyjnego z udziałem głównego badacza, Mazowieckiego Konsultanta w Dziedzinie Diabetologii, dr hab. med. Agnieszki Szypowskiej. Spotkanie odbyło się w niedzielę 25.11.2018 w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (sala 119) przy ul. Żwirki i Wigury 63 w Warszawie. Portal mojacukrzyca.org przygotował transmisję live z tego wydarzenie. Nagranie można zobaczyć poniżej.


Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na www.swiatbezjedynki.pl

Insulina i wszelkie badania przeprowadzane w ramach projektu POInT są bezpłatne.

Badanie POInT - spotkanie informacyjne z transmisją online


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Świat bez Jedynki - spotkanie informacyjne z transmisją online (Badanie POInT)
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line