Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Najlepsze aplikacje przydatne podczas gotowania

materiał zewnętrzny, dodano: 22 listopada 2018 r.

Zbliża się nowy rok, a tym samym czas postanowień noworocznych. Z pewnością wiele osób będzie chciało zrzucić kilka kilogramów, które łatwo zdobyć podczas świątecznej kolacji oraz sylwestrowej imprezy. Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych oraz rozpoczęcie systematycznych ćwiczeń to dobry początek walki o smuklejszą sylwetkę. Aby ułatwić sobie czas wyrzeczeń od słodyczy możemy sięgnąć po kilka aplikacji, które przydadzą nam się zwłaszcza w kuchni.

Fitatu

Fitatu jest dziennikiem, w którym możemy prowadzić spis spożytych posiłków, ale też planować jadłospis na następny dzień. Aplikacja oblicza na podstawie wprowadzonych produktów wartość kaloryczną posiłków, ale również zawartość białek, tłuszczów i węglowodanów, które się w nich znajdowały. Dzięki takim danym możemy lepiej komponować dania oraz na bieżąco kontrolować zawartość składników odżywczych w odpowiednich ilościach. Aby nie marnować mnóstwa czasu na wprowadzanie poszczególnych składników możemy zeskanować ich kody kreskowe.

Najlepsze aplikacje przydatne podczas gotowania

Smaker - przepisy, dieta

W tej bezpłatnej aplikacji znajdziemy ponad 37 tysięcy przepisów stworzonych dzięki użytkownikom platformy. Dzięki temu mamy pewność, że dania będą proste i szybkie do przygotowania, a tym samym przepyszne i zdrowe. Smaker posiada bazę dań podzieloną na poszczególne posiłki: śniadania, przekąski, zupy, sałatki, dania główne. Ciekawą opcją jest również wyszukiwanie przepisów w oparciu o składniki. Pozwala to na zużycie akurat tych produktów, które zalegają nam aktualnie w lodówce. W aplikacji codziennie dodawane są nowe pomysły na posiłki przegotowywane z sezonowych składników.

Wiesz, co jesz

Aplikacja, którą musisz zainstalować jeżeli dbasz o jakość spożywanych produktów. Możesz sprawdzić w niej czym są wymienione na etykiecie konserwanty "E", spulchniacze, zagęszczacze czy wzmacniacze smaku. Aby ułatwić cały proces, wystarczy, że przeczytasz skład produktu, a dzięki rozpoznawaniu mowy aplikacja wyświetli informację o poszczególnych składnikach. Innym sposobem uzyskania szybko tych informacji jest zeskanowanie kodu kreskowego produktu przy pomocy "Wiesz, co jesz". Dodatkowo możesz wykupić dietę dopasowaną do Twoich potrzeb i nietolerancji żywnościowych. Dzięki niej będziesz miał pewność, że np. mając nietolerancję glutenu, żaden z produktów diety nie będzie posiadał pszenicy.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Najlepsze aplikacje przydatne podczas gotowania
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line