Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Podsumowanie akcji Skonsultuj z Farmaceutą 2018

źródło: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, dodano: 30 listopada 2018 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Skonsultuj z Farmaceutą17. listopada odbyła się kolejna edycja akcji "Skonsultuj z Farmaceutą" organizowanej przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. W dziewięciu największych miastach Polski wolontariusze edukowali społeczeństwo na temat opieki, prewencji oraz farmakoterapii w cukrzycy.

Coroczna inicjatywa przyszłych farmaceutów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł przyjść i porozmawiać z wykwalifikowaną kadrą medyczną, na którą składali się m.in. farmaceuci, dietetycy, pielęgniarze, o rzeczach związanych ze zdrowiem, a przede wszystkim cukrzycą. Ponadto w czasie akcji była możliwość dokonania bezpłatnych pomiarów stężenia glikemii, ciśnienia tętniczego, analizy składu masy ciała i wielu innych! Ale to nie wszystko, co przygotowali wolontariusze! Na najmłodszych czekał Kącik Małego Farmaceuty, niektóre miasta przygotowały Kącik Ziołolecznictwa.

Podsumowanie akcji Skonsultuj z Farmaceutą 2018

Stanowiska w trakcie akcji były oblegane, o czym świadczą liczby:
  • Wykonano 2 275 pomiarów glikemii oraz ciśnienia tętniczego.
  • 598 ankiet zostało wypełnionych.
  • Akcja dotarła do 2 000 osób!
Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Na całym świecie jest ponad 400 milionów chorych. Na szczęście z roku na rok, społeczeństwo jest coraz bardziej świadome istoty profilaktyki w zakresie diabetologicznym. Działania, takie jak "Skonsultuj z Farmaceutą", pomagają szerzyć ideę opieki farmaceutycznej w tej chorobie.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła Grupa opieka.farm.

Podsumowanie akcji Skonsultuj z Farmaceutą 2018

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji jest samorządną i apolityczną organizacją non-profit zrzeszającą studentów i młodych farmaceutów z całej Polski. Swoją działalność opiera na pracy społecznej członków. Ich przedstawicieli spotkać można na farmaceutycznych kongresach, sympozjach czy akcja profilaktycznych. Projekt zorganizowano we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA - Poland.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Podsumowanie akcji Skonsultuj z Farmaceutą 2018
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line