Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Na komputer

Evercare expert dla diabetyków - aplikacja do monitorowania stanu zdrowia

źródło: HAND-PROD, dodano: 18 grudnia 2018 r.

Aplikacja na komputery evercare® expert to zaawansowana i bardzo przydatna pomoc dla diabetyków. Umożliwia przeglądanie, archiwizowanie i tworzenie statystyk z wyników pomiarów wykonanych glukometrem evercare®. Pacjenci mają możliwość zapisywania danych, a lekarze odczytywania ich i ustawiania leczenia, również na odległość, co ułatwia bieżące konsultacje.

Informacje o evercare® expert

Aplikacja ta działa na komputerach z systemem Windows (minimum Windows XP + Service Pack 1) z dostępem do Internetu. Internet jest potrzebny do instalacji, później program działa w trybie offline. Program jest kompatybilny z glukometrem evercare® genius i jest przygotowany z myślą o pacjentach; dla lekarzy przewidziano wersję evercare® expert pro. Program ten nie tylko zastępuje konieczność prowadzenia papierowego dzienniczka glikemii, ale ma o wiele więcej funkcjonalności: dodawanie informacji na temat posiłków, aktywności fizycznej, ciśnienia krwi i tętna oraz generowanie zaawansowanych raportów i wykresów, które w sposób czytelny przedstawiają przebieg leczenia.

Program evercare® expert jest do pobrania za darmo ze strony evercare.pl. Dostępny jest tam również plug-in do zarządzania wynikami w Chmurze, a także obszerna instrukcja obsługi. Do korzystania z nich wymagane jest połączenie z Internetem. Zaletą glukometrów od HAND-PROD jest ich prosta i intuicyjna obsługa. Z aplikacji komputerowych mogą korzystać osoby z problemami ze wzrokiem i użytkownicy mniej zaawansowani technologicznie. Wystarczy krótki instruktaż, by każdy pojął wszystkie podstawowe możliwości, jakie oferują.

Opis programu i jego funkcjonalności

Po pobraniu programu i jego instalacji pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest stworzenie profilu pacjenta i podłączenie glukometru do komputera za pomocą kabla USB. Gdy podłączone urządzenie zostanie rozpoznane, automatycznie rozpocznie się proces pobierania danych. W aplikacji można stworzyć wiele profili pacjentów. Każdy profil jest połączony z jednym glukometrem - takie rozwiązanie umożliwia korzystanie z evercare® expert w kilka osób, np. w rodzinie, w ośrodkach opieki itd. Aplikacja automatycznie rozpozna użytkownika po podłączeniu glukometru do komputera, nie trzeba więc martwić się o przypadkowe zapisanie danych na innym profilu. Dodatkowo każdy profil można zabezpieczyć hasłem.

Korzystając z programu evercare® expert dla pacjentów, zyskujesz możliwość prowadzenia przejrzystego i rozbudowanego, elektronicznego dzienniczka samokontroli, wzbogaconego o dodatkowe funkcje.

Cykl pomiarów w dzienniczku został podzielony zgodnie z zasadami profilu glikemicznego. Dane z godziną i wynikiem są pobierane automatycznie i nie ma możliwości ich edycji. Natomiast pozostały obszar tabeli można edytować i tworzyć zaawansowany zbiór informacjio: wielkości posiłku, aktywności fizycznej, ciśnieniu krwi i tętnie oraz BMI. Taki dzienniczek zdrowia jest bardzo dobrym narzędziem samokontroli oraz wartościową pomocą diagnostyczną dla lekarza.

Istotnymi funkcjami programu są: tworzenie statystyk i raportów, przeglądanie archiwalnych wyników pomiarów, zarządzanie bazą danych w Chmurze, możliwość przesyłania danych on-line, np. do lekarza lub opiekuna.

W zakładce "narzędzia" znajduje się specjalny kalkulator WW i WBT służący do obliczania wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych, co jest znacznym ułatwieniem przy układaniu diety.

Zalety i korzyści evercare® expert dla pacjentów
 • Pobieranie wyników z glukometru do aplikacji.
 • Tworzenie statystyk, elektronicznego dzienniczka samokontroli, możliwość tworzenia własnych planów dietetycznych.
 • Automatyczne rozpoznawanie glukometru i przypisywanie wyników do odpowiedniego profilu użytkownika.
 • Kalkulator WW i WBT.
 • Możliwość zarządzania danymi w Chmurze i przesyłania wyników do osób zainteresowanych (opiekuna, lekarza, pielęgniarki).
 • Kalkulator BMI.
 • Kalkulator klirensu kreatyniny.Dodatkowe informacje na http://hand-prod.com.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Na komputer: Evercare expert dla diabetyków - aplikacja do monitorowania stanu zdrowia
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line