Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Podczas 27. Finału WOŚP policzyliśmy się z cukrzycą

źródło: info. własne, dodano: 17 stycznia 2019 r.


Chcąc zwrócić uwagę Polaków na narastający problem zachorowań na cukrzycę, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w dniu 27. Finału zorganizowała coroczny bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Jego ideą jest solidarność z diabetykami, a także promowanie aktywności fizycznej jako sposobu zapobiegania rozwoju cukrzycy. W tym roku bieg w Warszawie miał już swoją trzynastą edycję! Oprócz stolicy biegi organizowane były również w wielu miastach w całej Polsce.

Bieg jest biegiem otwartym, co oznacza, że udział w nim może wziąć każdy. Jak co roku 5000 uczestników przebiegło 5 km ulicami centrum Warszawy, a za datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dzięki Biegom WOŚP "Policz się z cukrzycą" organizowanym w latach 2014-2017 Fundacja WOŚP kupiła 43 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą!

Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację - "Policz się z cukrzycą", w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.

Głównym sponsorem biegu jest w tym roku Dawtona producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, znajomi z portalu mojacukrzyca.org wzięli udział w biegu i policzyli się z cukrzycą.

Podczas 27. Finału WOŚP policzyliśmy się z cukrzycą

Program Leczenia Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą

W ramach tego programu Fundacja WOŚP kupuje pompy insulinowe, które kobiety w ciąży lub ją planujące, które chorują na cukrzycę mogą za darmo wypożyczyć w jednym z współpracujących ośrodków. Pompy insulinowe dają kobietom w ciąży szansę na aktywne, prostsze życie z cukrzycą i zwiększają szanse na urodzenie dziecka bez wad rozwojowych spowodowanych chorobą matki.

Do tej pory kupiono 1173 pomp insulinowych, 15 tys. sensorów dla 32 oddziałów za ponad 15,5 mln PLN. Od 2004 do końca listopada 2018 roku pompy kupione przez Fundację WOŚP zostały wypożyczone łącznie 3717 kobietom. Dzięki zastosowaniu tych urządzeń urodziło się 1732 zdrowych dzieci.

Podczas 27. Finału WOŚP policzyliśmy się z cukrzycą


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Aga  IP: 83.28.118.xxx(2019-01-22 01:02:03)
Bardzo się cieszę, że teraz kobiety w ciąży mogą korzystać z pomp insulinowych. Gdy 14 lat temu zaszłam w ciążę, jak się okazało bliźniaczą, chciałam gdzieś uzyskać pomoc w uzyskaniu takiej pompy. Choruję na cukrzycę typu I od 26 lat. Moja doktor w Radomiu stwierdziła wtedy, że nie ma takiej możliwości aby wypożyczyć pompę. Dziękuję Bogu, udało mi się szczęśliwie donosić i urodzić bliźnięta ( para ). To było dla mnie ogromne wyzwanie, szczególnie na początku ciąży, gdy hormony szalały. Udało się, dzieci są zdrowe i mają już obecnie 13 lat. Dzieci urodziły się bardzo duże - syn z wagą 4700 a córka 3900. Może ta waga była skutkiem mojej cukrzycy, ale także genów( obydwoje z mężem jesteśmy wysocy). Dzieci nie były duże tylko jako noworodki ale cały czas są bardzo wysokimi dziećmi ( w wieku 13 lat mają ponad 170 cm wzrostu). Dzięki WOŚP wiem że pompy są już dostępne w całej Polsce. To bardzo ważne. Ja to wiem i życzę aby jak najwięcej przyszłych mam mogło z nich skorzystać.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Podczas 27. Finału WOŚP policzyliśmy się z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line