Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 marca 2019 roku

źródło: informacja własna na podstawie Rozporządzenia MZ, dodano: 28 lutego 2019 r.

Miniterstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 marca 2019 r. Ile teraz zapłacimy za insuliny, paski do glukometrów i inne leki? Które paski do glukometrów potaniały, a których już nie kupimy? Jakie leki doustne potaniały?

Ceny insulin pozostają na takim samym poziomie, jak na liście ze stycznia 2019 roku.

Trochę zmian czeka nas natomiast w cenach pasków testowych do glukometrów. Chociaż na opublikowanej kilka dni temu projekcie listy refundacyjnej zabrakło pasków do Accu-Chek Active ostatecznie paski te znalazły się na finalnej liście refundacyjnej w nieco niższej cenie. Za opakowanie zapłacimy teraz 3,20 zł zamiast 3,76 zł (cukrzyca typu 1) lub 11,51 zł zamiast 12,07 zł w pozostałych typach cukrzyc. O kilkanaście groszy spadły także ceny pasków do Evercare, Glucomaxx, Optium Xido, a także GlucoDr. auto (w przypadku CT2). Na listę wróciły paski do glukometru Microdot (nie było ich przez dwa miesiące). Z listy zostały wykreślone paski do glukometru Superior.

W przypadku doustnych leków przeciwcukrzycowych obniżki o kilkanaście groszy dotyczą preparatów zawierających substancję czynną Gliclazidum i Glimepiridum. Mniej zapłacimy m.in. za Amaryl, Avaron, Clazicon, Diabrezide, Diagen, Diaprel MR, Diaril, Diazidan, Glibetic, Gliclada, Gliclastad, Gliclazide Zentiva, Glidiamid, Glidiamid, Glikuron, Glikuron, GlimeHexal, Glimepiride Genoptim, Glipizide BP, Glitoprel, Oziclide MR, Oziclide MR, Salson, Siofor, Symazide MR, Symglic. Szczegółowe ceny leków w tabeli.
Ile zapłacimy za insuliny, paski testowe i leki od 1 marca 2019 roku?


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Sal  IP: 83.26.233.xxx(2019-03-05 13:13:50)
Miesięczna kuracja lekiem Trajenta to ok. 250 zł - czy to jest normalne???


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 marca 2019 roku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line