Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Sukces Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Trwają prace nad biodrukowaniem!

źródło: komunikat prasowy, dodano: 8 kwietnia 2019 r.

Fundacja Badań i Rozwoju NaukiNaukowcy Fundacji Badań i Rozwoju Nauki podczas aukcji charytatywnej fotografii spod mikroskopu zebrali 55224 zł. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakup młynka kriogenicznego. Jest to urządzenie, które znacznie ułatwi i przyśpieszy dalsze prace nad biodrukowaniem tkanek i organów.

SZTUKA, NAUKA I BIZNES

Zainteresowanie aukcją charytatywną przerosło oczekiwania organizatorów. Wydarzenie zgromadziło nie tylko miłośników sztuki i pasjonatów nauki, ale także przedstawicieli środowiska biznesowego zaangażowanych w tworzenie innowacyjnych terapii medycznych. W licytacji dzieł sztuki spod mikroskopu wzięli udział pomysłodawcy i założyciele firmy Cellink, światowego prekursora w dziedzinie biodruku 3D. Zespół Fundacji zaprezentował wyniki swoich badań w niecodziennej formie, aby propagować osiągnięcia polskich naukowców i możliwości zastosowania druku 3D w nowoczesnej medycynie.

Sukces Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Trwają prace nad biodrukowaniem!

PIERWSZY NA ŚWIECIE PROTOTYP UNACZYNIONEGO NARZĄDU

14 marca naukowcy odnieśli jeszcze jeden sukces - jako pierwsi na świecie wydrukowali w technologii 3D prototyp bionicznej trzustki z układem naczyniowym. Jest to pierwszy krok milowy w procesie tworzenia funkcjonalnego bionicznego narządu. W tym roku zamierzają przeprowadzić badania na małych i dużych zwierzętach. Dzięki nim zdobędą niezbędną wiedzę na temat biologicznego zachowania biotuszu i bionicznej trzustki w żywym organizmie.

DRUK 3D OBIETNICĄ WSPÓŁCZESNEJ NAUKI

Biodrukowanie 3D to przyszłość współczesnej medycyny, która może odmienić życie wielu pacjentów. Naukowcy planują stworzyć nowoczesne zaplecze badawcze umożliwiające realizację kolejnych, innowacyjnych projektów w dziedzinie transplantologii. W laboratorium trwają intensywne prace wdrożeniowo-patentowe. Zespół Fundacji wkroczył w zaawansowany etap badań i poszukuje partnerów do współpracy przy komercjalizacji oraz wprowadzeniu na rynek swoich produktów.

Sukces Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Trwają prace nad biodrukowaniem!

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki powstała w 2009 roku. Organizacja zajmuje się głównie działalnością edukacyjną i badawczą w zakresie nauk medycznych oraz biochemicznych. W ciągu 10 lat działania, Fundacja zrealizowała wiele imponujących projektów. Począwszy od pionierskich badań nad endoskopowym przeszczepianiem wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka, udział w opracowaniu teoretycznym zabezpieczenia medycznego dla misji załogowej na Marsa, przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Ogarnij cukier oraz badań pilotażowych nad ekspresją genów w cukrzycy, aż do podjęcia się wyzwania biowydrukowania w technologii 3D bionicznej trzustki. Inspiracją do założenia Fundacji była i jest działalność naukowa dr hab. med. Michała Wszoły, chirurga transplantologa, autora nowej metody mini inwazyjnego leczenia powikłanej cukrzycy - endoskopowego przeszczepienie wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka oraz współzałożyciela międzynarodowych platform multimedialnych do wymiany wiedzy medycznej: medtube.net i medizzy.com.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Cześć   IP: 37.248.213.xxx(2019-04-24 13:27:15)
Mafia farmaceutyczna czuwa. Tylko czekają żeby ukrecic łeb sprawie i projekt pójdzie do szuflady. Straszne to!!!!


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Sukces Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Trwają prace nad biodrukowaniem!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line