Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Zobacz "Pogadajmy o cukrzycy" o sporcie i cukrzycy z dr n. med. Andrzejem Gawreckim

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 maja 2019 roku

źródło: informacja własna na podstawie Rozporządzenia MZ, dodano: 30 kwietnia 2019 r.

Miniterstwo Zdrowia

Nowe Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 30 kwietnia 2019 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 maja 2019 r. przynosi korzystne zmiany dla pacjentów. Refundacją objęto preparaty stosowane w leczeniu cukrzycy (insulina Tresiba) oraz w leczeniu różnych postaci białaczki, a także preparat zastępujący mleko, stosowany w żywieniu niemowląt i małych dzieci.

Od 1 maja pacjenci będą mieli zapewniony dostęp do kolejnego rodzaju insuliny.

Długo działający analog insuliny ludzkiej Tresiba FlexTouch (insulina degludec) objęto refundacją w leczeniu cukrzycy typu 1 u dorosłych; cukrzyca typu 2 u dorosłych pacjentów leczonych insuliną NPH od co najmniej 6 miesięcy i z HbA1c większą lub równą 8% oraz cukrzycy typu 2 u dorosłych pacjentów leczonych insuliną NPH od co najmniej 6 miesięcy i z udokumentowanymi nawracającymi epizodami ciężkiej lub nocnej hipoglikemii oraz cukrzyca o znanej przyczynie. Pacjent zapłaci 102,73 zł za 3 wstrzykiwacze po 3 ml (200 jednostek na ml).

Tresiba Penfill (insulina degludec) będzie refundowana we wskazaniu cukrzycy typu 1 u dorosłych, cukrzyca typu 2 u dorosłych pacjentów leczonych insuliną NPH od co najmniej 6 miesięcy i z HbA1c większą lub równą 8% oraz cukrzycy typu 2 u dorosłych pacjentów leczonych insuliną NPH od co najmniej 6 miesięcy i z udokumentowanymi nawracającymi epizodami ciężkiej lub nocnej hipoglikemii oraz cukrzyca o znanej przyczynie. Pacjent zapłaci 87,69 zł za 5 wkładów po 3 ml (100 jednostek na ml).

Więcej o insulinie Tresiba znajdziesz tutaj.

Spadła również cena insuliny Apidra 10 ml z 23,99 zł na 23,88 zł (o 11 groszy) oraz Apidra we wkładach Optipen z 32,68 zł na 32,52 zł (o 16 groszy).

Ceny pasków testowych do pomiarów cukru we krwi zasadniczo pozostają bez zmian. Zmienia się odpłatność pacjenta, w cukrzycy typu 1 oraz pozostałych typach cukrzyc wymagających co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny na dobę oraz terapii za pomocą pompy insulinowej, za paski CareSens N z 3,76 zł na 3,20 zł (o 56 groszy mniej) oraz w pozostałych typach cukrzyc z 12,07 zł na 11,21 zł (o 86 groszy mniej) za opakowanie.

Zmiany dotyczą także doustnych leków stosowanych w cukrzycy. Od kilku do kilkunastu groszy wzrasta odpłatność pacjenta za leki zawierające metforminę, m.in. Siofor, Glucophage, Symformin XR, Formetic. Szczegółowe ceny w tabeli.

Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 maja 2019 roku


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 maja 2019 roku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 27 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line