Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Aplikacje na telefon

RETINA RISK App - sprawdź ryzyko retinopatii cukrzycowej

źródło: informacja o aplikacji, dodano: 17 lipca 2019 r.

RETINA RISK App - sprawdź ryzyko retinopatii cukrzycowejAplikacja Retina Risk to unikalne i nowatorskie narzędzie, które umożliwia osobom z cukrzycą monitorowanie zindywidualizowanego ryzyka rozwoju zagrażającej wzroku retinopatii cukrzycowej, która jest jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty na całym świecie. Został zaprojektowany przez islandzką firmę założoną przez naukowców i pracowników służby zdrowia z ponad 30-letnim doświadczeniem w badaniach przesiewowych osób z retinopatią cukrzycową i leczących cukrzycę.

Wiadomo, że systematyczne badania przesiewowe oczu i leczenie zapobiegawcze znacznie zmniejszają ślepotę cukrzycową. Retina Risk App to klinicznie sprawdzony kalkulator ryzyka, który pozwala osobom z cukrzycą ocenić w czasie rzeczywistym ich zindywidualizowane ryzyko zagrażającej wzroku retinopatii cukrzycowej, w oparciu o ich profil ryzyka oraz śledzić postęp choroby w czasie. Zawiera szczegółowe wytyczne i przydatne informacje na temat cukrzycy, retinopatii cukrzycowej i ulepszonej samoopieki, co pozwala pacjentom lepiej zrozumieć ich stan i stać się aktywnym uczestnikiem.

Aplikacja Retina Risk jest bezpłatna, a naszym celem jest udostępnienie jej jak największej liczbie osób chorych na cukrzycę na całym świecie. Aplikację Retina Risk można pobrać za pomocą następujących linków:

Pobierz aplikację Pobierz aplikację

Algorytm stanowiący podstawę aplikacji Retina Risk opiera się na szeroko zakrojonych międzynarodowych badaniach dotyczących czynników ryzyka progresji retinopatii cukrzycowej, takich jak czas trwania cukrzycy, płeć, ciśnienie krwi i poziom glukozy we krwi (HbA1c). Walidacja kliniczna u 20 000 osób z cukrzycą jest solidna, a wyniki opublikowano w kilku uznanych czasopismach medycznych.

RETINA RISK App - sprawdź ryzyko retinopatii cukrzycowej


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Aplikacje na telefon: RETINA RISK App - sprawdź ryzyko retinopatii cukrzycowej
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line