Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Poskromienie cukrzycy: konkurs plakatowy dla studentów ASP w Polsce

źródło: Dłuższe życie z cukrzycą, dodano: 12 września 2019 r.

Dłuższe życie z cukrzycąKonkurs plakatowy "POSKROMIENIE CUKRZYCY" to jedna z aktywności odbywających się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "DŁUŻSZE ŻYCIE Z CUKRZYCĄ" (www.dluzszezyciezcukrzyca.pl), realizowanej z inicjatywy firmy Boehringer Ingelheim w partnerstwie m.in. z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków i portalem mojacukrzyca.org.

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% chorych oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. W ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy z zakresu kontroli cukrzycy, poprawy jakości i długości życia pacjentów. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na edukację społeczną w obszarze diabetologii, w ramach kampanii prowadzone są także akcje dotyczące profilaktyki cukrzycy wśród zdrowych osób.

Konkurs plakatowy "POSKROMIENIE CUKRZYCY" ma charakter otwarty i kierowany jest do studentów Akademii Sztuk Pięknych w Polsce. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy artystycznej w formie plakatu formatu B1 pion, wykonanego dowolną techniką artystyczną, który będzie nawiązywał do tematu konkursu "POSKROMIENIE CUKRZYCY" i zwróci uwagę na najgroźniejsze powikłania cukrzycy takie jak udar mózgu czy zawał serca.

W konkursie mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie. Plakat ma dotyczyć tematu konkursu i/lub nawiązywać, w swojej wymowie, do kampanii społecznej "Dłuższe życie z cukrzycą".

Uczestnicy konkursu mogą wykorzystać wszelkie formy wyrazu, które prowadzą do stworzenia plakatu w formacie B1 pion (70x100, 300 dpi; docelowo potrzebny plik do druku tiff., psd.; w pierwszej kolejności uczestnicy przesyłają plik JPG na adres cukrzyca@primum.pl). Integralną częścią każdej pracy będzie logotyp kampanii o szerokości 10 cm w podstawie oraz adres strony internetowej www.dluzszezyciezcukrzyca.pl. Logotyp na plakacie (do pobrania z ww. strony).

Konkurs odbywa się w terminie od 9 września do 25 października 2019 r. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia z okazji Światowego Dnia Cukrzycy w listopadzie 2019 r.

Mecenasem i jurorem projektu jest Andrzej Pągowski - artysta grafik, autor plakatów zapowiadających sztuki teatralne.

Wybrane przez jury prace konkursowe, będą eksponowane w ramach kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą", w tym m.in. prezentowane w formie wystawy i/lub pokazu slajdów i/lub wydane jako wydruki np. z okazji obchodów Światowego Dnia Cukrzycy i innych wydarzeń edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej (kliknij tutaj)

Poskromienie cukrzycy: konkurs plakatowy dla studentów ASP w Polsce


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Poskromienie cukrzycy: konkurs plakatowy dla studentów ASP w Polsce
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line