Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
IGLESSY do pena
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ciągły Monitoring Glikemii

Oficjalne stanowisko producenta w sprawie refundacji FreeStyle Libre

źródło: Abbott Diabetes Care, dodano: 9 października 2019 r.

Oficjalne stanowiska producenta w sprawie refundacji FreeStyle Libre

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 września 2019 w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, w wykazie został umieszczony czujnik do systemu monitorowania stężenia glukozy Flash (Flash Glucose Monitoring). Czujnik (sensor) FreeStyle Libre jest refundowany dla pacjentów od 4. do ukończenia 18. roku życia z cukrzycą typu 1 z bardzo dobrze monitorowaną glikemią, tj. przy co najmniej 8-krotnych pomiarach glikemii na dobę (nie może być zlecany pacjentom zaopatrzonym w System Ciągłego Monitorowania Glikemii w czasie rzeczywistym).

Rozporządzenie wchodzi w życie 23 października 2019. Jednakże, zgodnie z art. ust. 4 Ustawy o refundacji z dnia 12 maja 2011 r., aby pacjent mógł zamówić system monitorowania glikemii, jest zobowiązany do udania się do najbliższego oddziału NFZ z dokumentem wystawionym przez lekarza - ZLECENIE CZĘŚĆ "A", w celu potwierdzenia refundacji. W najbliższym oddziale NFZ pacjent otrzyma dokument - ZLECENIE NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE CZĘŚĆ "B". Oba dokumenty, CZĘŚĆ "A" i "B" ZLECENIA będą potrzebne do złożenia zamówienia przez pacjenta.

Aby było to możliwe niezbędne jest podpisanie kontraktów z wojewódzkimi oddziałami Narodowego Funduszu Zdrowia. Procedura ta standardowo trwa do kilku tygodni i nie jest zależna od nas. Uprzejmie prosimy Państwa o cierpliwość. Więcej informacji na temat refundacji oraz zamawiania systemu FreeStyle Libre znajduje się na stronie www.bibliotekadiabetyka.pl/refundacja. Prosimy śledzić komunikaty na tej stronie.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 września 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Dz.U. z 2019 r. poz. 1899.

Link do tekstu rozporządzenia: http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1899/1

FreeStyle Libre refundowane w Polsce! To już fakt!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ciągły Monitoring Glikemii: Oficjalne stanowisko producenta w sprawie refundacji FreeStyle Libre
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
IGLESSY do pena
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 2 lutego 2023 r.

Zadaj pytanie on-line