Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Premiera filmu edukacyjnego HI(PO)STORIE

źródło: oprac. własne, dodano: 31 października 2019 r.

Stowarzyszenie Edukacji DiabetologicznejPodczas III Kongresu Edukacji Diabetologicznej w Krakowie zorganizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej miała miejsce premiera nowego edukacyjnego filmu pt. HI(PO)STORIE. Film opowiada o dziewczynie, która kocha jeździć na koniach i pewnego dnia podczas treningu doznaje ciężkiej hipoglikemii i konieczne jest podanie jej glukagonu. Zobacz film!

W dniu 25 października, podczas pierwszego dnia Kongresu, miała miejsce inauguracja projektu HI(PO)STORIE przygotowany przez Sekcję artystyczno-psychologiczną Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej. FILM pt. HI(PO)STORIE ma charakter edukacyjny, pozwalający na zrozumienie takich zagadnień, jak cukrzyca, hipoglikemia czy następstwa hipoglikemii.

W roli głównej wystąpiły dwa konie - Faust oraz Irysa, a także Beata Stepanow, Milena Drabik, Wiktoria Cholerzyńska i Wojciech Bąk. Scenariusz i reżyserię przygotowali Beata Stepanow i Tomasz Nierychły. Zdjęcia i montaż - Mariusz Guzek.

Głównym celem projektu jest uwrażliwienie opinii publicznej na problem, jakim jest HIPOGLIKEMIA, czyli niedocukrzenie, które jest stanem charakterystycznym dla cukrzycy. Niestety osoby doświadczające hipoglikemii, zwłaszcza z utratą przytomności, wskazują na brak zrozumienia ze strony społeczeństwa i wsparcia ze strony bliskich w tak trudnej dla nich sytuacji.

Bardzo ważna jest edukacja, nie tylko osoby chorej na cukrzycę, ale środowiska, w którym żyje i pracuje. Ideą HI(PO)STORII jest również jednoczenie się pokoleń z cukrzycą niezależnie od typu, a także wskazanie roli zespołu terapeutycznego, w którym edukator diabetologiczny jest najbliżej historii życia osób z cukrzycą. Razem stworzyliśmy niepowtarzalną atmosferę!


Projekt HI(PO)STORIE odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, mojacukrzyca.org, Federacji Diabetyków, Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Polskiego Związku Koni Fryzyjskich.

Organizatorzy zapowiadają, że to dopiero początek, a film jest początkiem wielu wydarzeń. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria zdjęć z premiery filmuJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Premiera filmu edukacyjnego HI(PO)STORIE
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 12 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line