Strona główna FreeStyle Libre
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Zobacz HYDE PARK w "Pogadajmy o cukrzycy"! Głos mają widzowie!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca - 30 listopada

źródło: PTSF, dodano: 14 listopada 2019 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Już po raz 4. studenci farmacji będą edukować społeczeństwo na temat cukrzycy! Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji to organizacja zrzeszająca studentów i absolwentów kierunku farmacja w całej Polsce. Członkowie towarzystwa nie tylko dbają o poszerzanie swojej wiedzy, ale także wychodzą naprzeciw potrzebom społeczeństwa, edukując je na temat zdrowia publicznego. Działania te realizują przede wszystkim organizując akcje profilaktyczne, do których należy "Skonsultuj z Farmaceutą". Jest to wydarzenie, które od lat jest prowadzone we współpracy ze studentami innych kierunków medycznych.

Co? Kiedy? Gdzie?

30 listopada w centrach handlowych 11 największych miast Polski odbędzie się wydarzenie "Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca". Dokładne miejsca i godziny trwania akcji są zamieszczone na poniższej grafice. Podczas "Skonsultuj z Farmaceutą" będą przeprowadzane:
 • pomiary stężenia glukozy we krwi,
 • pomiary ciśnienia tętniczego krwi,
 • pomiary zawartości tkanki tłuszczowej,
 • analizy składu ciała,
 • konsultacje z farmaceutami i dietetykami.
Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca - 30 listopada

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca to grupa chorób metabolicznych, charakteryzująca się przewlekłą hiperglikemią spowodowaną zaburzeniami wydzielania lub działania insuliny. Pomimo że najczęściej rozpoznawanym rodzajem cukrzycy jest typ II, charakteryzujący się względnym niedoborem insuliny i dotykający zazwyczaj osoby dorosłe, to nie należy zapominać o cukrzycy typu I (dotyczącej zazwyczaj osób młodych, w tym dzieci), typie LADA, MODY, czy też cukrzycy ciążowej. Występowanie wspomnianej choroby metabolicznej może być skorelowane z innymi chorobami lub przyjmowaniem pewnych grup leków. Występuje ona u 20% nastolatków i 40-50% dorosłych z mukowiscydozą, co czyni ją najczęściej współistniejącym schorzeniem. Przyjmowanie leków, takich jak: beta-blokery, diuretyki, sterydy, L-tyroksyna może zaostrzyć objawy choroby.

Dlaczego warto przyjść?

Szacuje się, że nawet 3 miliony Polaków może chorować na jeden z typów cukrzycy. Wiele osób wciąż pozostaje nieświadomych, że mogą być chorzy lub predysponowani do choroby. W codziennym życiu często zapominamy o profilaktyce i regularnych badaniach. "Skonsultuj z Farmaceutą" nie tylko daje możliwość wykonania pomiaru stężenia glukozy we krwi, ale także pozwala na rozmowę z farmaceutą na temat choroby oraz farmakoterapii. Opieka farmaceutyczna w czasie choroby jest jednym z czynników powodzenia leczenia. Współpraca pomiędzy przedstawicielami zawodów medycznych jest kluczem do efektywniejszej terapii oraz poprawy komfortu pacjenta.

Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca - 30 listopada


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~cukrzyk  IP: 88.156.36.xxx(2019-11-25 14:11:56)
A dlaczego nie ujęto Olsztyna? Czyżby tu nie było cukrzyków? Przykre


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca - 30 listopada
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Niedziela, 26 czerwca 2022 r.

Zadaj pytanie on-line