Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
SUPER OKAZJA
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Podręcznik intensywnej samoopieki i samokontroli dla osób z cukrzycą - pobierz PDFa!

źródło: info. własna, dodano: 22 stycznia 2020 r.

W sieci pojawiła się strona internetowa, gdzie została opublikowana w formacie PDF nowa książka autorstwa prof. zw. dr. hab. med. Jana Tatonia, dr med. Małgorzaty Bernas oraz prof. dr hab. med. Anny Czech pod tytułem "Podręcznik intensywnej samoopieki i samokontroli dla osób z cukrzycą". Książkę, która zawiera 243 strony, można czytać on-line na stronie internetowej lub pobrać w formie darmowego PDFa.

Nowe ujęcie samoopieki i samokontroli w leczeniu cukrzycy według zasady "Patient-centred care - opieki skupionej na osobie Pacjenta". Historia badań naukowych w zakresie diabetologii, także najnowsza, jaskrawo uwidacznia zmiany tak w zakresie merytorycznym jak i metodycznym, które ulepszają skuteczność leczenia, cukrzycy. Pojawia się jednocześnie pytanie: czy wprowadzenie takich osiągnięć naukowych do praktyki jest dostatecznie szybkie i właściwe? Odpowiedź nie jest w pełni potwierdzająca. - czytamy we wstępie do podręcznika.

Autorzy to nie tylko autorytety naukowe, ale praktycy, którzy od lat zaangażowani są w krzewienie wiedzy o cukrzycy i nauczają jak skutecznie edukować pacjentów. Tytuł wskazuje głównego adresata, czyli osobę z cukrzycą, ale podręcznik w swych treściach poszerza krąg odbiorców. To źródło wiedzy nie tylko dla samych chorych, ale także dla ich bliskich oraz członków zespołu terapeutycznego. - prof. dr hab. n med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz

Książkę wydano pod patronatem Towarzystwa Edukacji Terapeutycznej w Cukrzycy oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Widnieje na niej rok 2020, więc to bardzo nowe i aktualne wydawnictwo.

Tematy poruszone w podręczniku

 • Dlaczego stosuję domową samoopiekę i samokontrolę cukrzycy?
 • Polepszanie jakości wyników leczenia i życia z cukrzycą
 • Mój terapeutyczny styl życia
 • Kontroluję skuteczność i bezpieczeństwo moich leków przeciwcukrzycowych
 • Powikłania wynikające z zaniedbań w leczeniu
 • Dobra jakość wyników codziennego leczenia zmniejsza ryzyko przewlekłych powikłań - fakt udowodniony
Podręcznik przedstawia całokształt zasad i praktyki samoopieki i samokontroli w pełni wykorzystujący postępy badań naukowych i technologicznych. Ujmuje intensywną samoopiekę jako ważną część ogólnej działalności zapobiegawczej i leczniczej w cukrzycy, zgodnej z zasadą "Patient-centred care" (American Diabetes Association oraz European Association for the Study of Diabetes). Zachęca osoby z cukrzycą do organizowania intensywnej samoopieki w celu polepszenia wyników leczenia i jakości życia a także inspiruje medyków do partnerskiego ujmowania roli Pacjentów.

Książkę można przeczytać on-line lub pobrać PDF na stronie www.poradnik-nowoczesnej-samoopieki-cukrzyca.pl.

Podręcznik intensywnej samoopieki i samokontroli dla osób z cukrzycą - pobierz PDFa!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Podręcznik intensywnej samoopieki i samokontroli dla osób z cukrzycą - pobierz PDFa!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 20 września 2021 r.

Zadaj pytanie on-line