Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

1. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org
Dodaj komentarz
Informacje

Co nauka i medycyna wiedzą dzisiaj o nowo rozpoznanej cukrzycy. Spotkanie w Warszawie

źródło: Instytut Diabetologii (Facebook), dodano: 4 lutego 2020 r.

Instytut DiabetologiiInstytut Diabetologii z Warszawy w odpowiedzi na liczne pytania Pacjentów dotyczące nowo rozpoznanej cukrzycy typu 1 zaprasza na spotkanie pt: "Co nauka i medycyna wiedzą dzisiaj o nowo rozpoznanej cukrzycy typu 1". Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2020 roku w godzinach od 11.00 do 13.00 w Warszawie przy ul. Racławickiej 129 lok. 2U w Instytucie Diabetologii. Spotkanie poprowadzi pani prof. Ewa Pańkowska, diabetolog. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują telefoniczne zapisy.

W ostatnich dekadach jesteśmy świadkami narastającej fali zachorowań na cukrzycę typu 1. W Polsce jest prawie trzy razy więcej nowo rozpoznanej cukrzycy u dzieci, niż 30 lat temu. Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że cukrzyca jest chorobą dziedziczną. Jak w takim razie można wytłumaczyć tak szybki wzrost zapadalności na cukrzycę w tak krótkim czasie? Konieczne jest sprostowanie tego, często powtarzanego w różnych podręcznikach, stwierdzenia. Cukrzyca typu 1 jest typową chorobą wieloczynnikową, w której dziedziczone lub uwarunkowane genetycznie są tylko predyspozycje do chorób z autoagresji, a nie zaś sama choroba.

Przede wszystkim cukrzyca należy do chorób z autoagresji, podobnie jak choroby: Hashimoto, Gravesa-Basedowa, choroba trzewna (celiakia), reumatoidalne zapalenie stawów, bielactwo i inne. Cukrzyca typu 1 nadal należy do schorzeń nieuleczalnych i mimo, że zostały opisane procesy immunologiczne, który doprowadzają do zniszczenia komórek beta trzustki, to nadal nie umiemy ich zatrzymać i tym samym zahamować postępującej destrukcji komórek wydzielających insulinę.

Data i miejsce spotkania

Termin spotkania: 18 lutego 2020 roku, godz. 11.00-13.00
Miejsce: Instytut Diabetologii
ul. Racławicka 129 lok. 2U, Warszawa


Spotkanie jest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, konieczne jest wcześniejsze potwierdzenie przybycia pod numerem 505 795 484.

Wydarzenie na Facebooku - dołącz.
Co nauka i medycyna wiedzą dzisiaj o nowo rozpoznanej cukrzycy


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Słodka  IP: 37.8.230.xxx(2020-02-15 01:36:01)
O co chodzi z tą nowo rozpoznaną cukrzycą TYP 1. Czy redakcja może coś na ten temat napisać? Jestem zainteresowana tematem. Sama choruję od 42 lat na cukrzycę zwaną dawniej "młodzieńcza" tzw. TYP 1. Czy coś zmieniło się i chodzi o inny nowy TYP 1 cukrzycy. Nie mam możliwości być w Warszawie, a jestem zainteresowana tym tematem.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Co nauka i medycyna wiedzą dzisiaj o nowo rozpoznanej cukrzycy. Spotkanie w Warszawie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 października 2020 r.

Zadaj pytanie on-line