Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

1. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org
Dodaj komentarz
Informacje

Co dalej z metforminą? Badania trwają i... jeszcze potrwają!

źródło: na podstawie komunikatu GIF, dodano: 5 lutego 2020 r.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w dniu 3 lutego 2020 roku opublikował aktualizację Komunikatu w sprawie produktów leczniczych zawierających metforminę. Wynika z niego, że dane z wynikami ciągle napływają do GIF. Równolegle trwają własne badania produktów leczniczych zawierających metforminę. GIF oczekuje, że do końca lutego Europejska Agencja Leków wyda stosowne opinie w tej sprawie.

Oto treść komunikatu Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 15 stycznia 2020 r. w sprawie produktów leczniczych zawierających metforminę, podmioty odpowiedzialne były zobowiązane do przekazania wyników testów do 31 stycznia 2020 r.

Informujemy, że dane od podmiotów zobowiązanych do przedstawienia wyników testów nadal spływają do GIF. Równolegle na zlecenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Narodowy Instytut Leków prowadzi własne badania prób produktów leczniczych zawierających metforminę.

Główny Inspektor Farmaceutyczny na bieżąco monitoruje, podejmowane przez podmioty odpowiedzialne, testy. GIF oczekuje, że Europejska Agencja Leków (EMA) do końca lutego wyda wiążącą opinię w tej sprawie.

Przypominamy, że Europejska Agencja Leków (EMA) i władze krajowe wraz z międzynarodowymi partnerami oraz Europejskim Dyrektoriatem ds. Jakości Leków i Opieki Zdrowotnej (EDQM) na bieżąco wymieniają się informacjami na temat zanieczyszczeń, takich jak NDMA, i podejmują działania mające na celu ochronę zdrowia pacjentów i zapewnianie ich o jakości leków.

Portal mojacukrzyca.org cały czas monitoruje nowe informacje w tej sprawie.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~performer  IP: 89.76.123.xxx(2020-02-11 22:31:48)
Wszystkie zachodnie "leki" sprzedawane w Polsce są poważnie zanieczyszczone. U siebie by nie dali rady sprzedać. W bydgoszczu w onkologu dają nieniecką chemię, którą nincy już dawno wycofali z uwagi na fatalne wyniki.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Co dalej z metforminą? Badania trwają i... jeszcze potrwają!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 października 2020 r.

Zadaj pytanie on-line