Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z Jarosławem Jerry Gilewiczem, dziś godz. 20.00

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Czytelnia

Książka Zamień leczenie na jedzenie już 26 lutego w księgarniach

źródło: MUZA, dodano: 13 lutego 2020 r.

W oparciu o najnowszą wiedzę medyczną i własną praktykę prof. dr Andreas Michalsen pokazuje, jak jeść, aby dłużej żyć, w jaki sposób uwolnić się od dolegliwości i wzmocnić w organizmie procesy samonaprawcze. Radzi też, kiedy warto korzystać z superżywności, i tłumaczy, dlaczego wszystkie diety zawiodły. "Zamień leczenie na jedzenie" w księgarniach od 26 lutego.

Już w czasach starożytnej Grecji Hipokrates - uznawany za jednego z prekursorów współczesnych nauk medycznych - uważał żywienie i diaita, czyli leczenie trybem życia, za podstawę każdej terapii. Jednak dzisiejsza medycyna bazuje na lekach i suplementach diety - na przewlekłe choroby przepisuje się leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwcukrzycowe czy obniżające ciśnienie.

Andreas Michalsen, ordynator oddziału naturolecznictwa w berlińskim szpitalu Immanuela w Berlinie i profesor klinicznej medycyny naturalnej w Charité Berlin, od wielu lat prowadzi badania mające na celu znalezienie metody na uchronienie się przed chorobami za pomocą odpowiedniej diety. Potwierdzone badaniami sukcesy lecznicze jego pacjentów dowodzą, że kombinacja regularnych postów i zdrowego jedzenia jest najlepszym darem, jaki możemy dać naszemu organizmowi.

Zamień leczenie na jedzenie

W książce "Zamień leczenie na jedzenie" znajdziemy opis funkcjonowania naszej przemiany materii i układu odpornościowego, który można wspomagać poprzez właściwe odżywianie. Autor przedstawia największe grupy składników odżywczych oraz produktów spożywczych, które je zawierają, a także szczegółowo wyjaśnia największe wątpliwości, które wiążą się z ich spożyciem. W tym kompendium wiedzy czytelnik znajdzie wyjaśnienie, dlaczego wszystkie diety zawiodły, co zrobić, aby wreszcie mądrze i zdrowo schudnąć oraz dlaczego warto się wzorować się na diecie śródziemnomorskiej. Michalsen przedstawia też najzdrowsze miejsca na świecie, w których żyją ludzie odżywiający się od pokoleń w sposób pierwotny i tradycyjny, dzięki czemu zachowują zdrowie znacznie dłużej niż mieszkańcy innych regionów.

Prof. dr Andreas Michalsen - urodził się w 1961 roku w Bad Waldsee. Jest synem lekarza stosującego w swojej praktyce metodę Kneippa. Aktualnie pracuje jako ordynator Oddziału Medycyny Naturalnej Szpitala Immanuela w Berlinie, jest profesorem klinicznej medycyny naturalnej szpitala Charité w Berlinie. Główne obszary jego zainteresowań to medycyna żywieniowa, body & mind oraz post leczniczy. Profesor Michalsen publikuje i wygłasza na arenie międzynarodowej referaty z zakresu medycyny naturalnej i komplementarnej. W 2019 roku nakładem wydawnictwa MUZA ukazał się jego bestseller "Leczenie siłami natury".

Autor: Prof. dr Andreas Michalsen
Tytuł: "Zamień leczenie na jedzenie"
Wydawnictwo: MUZA
Premiera: 26 lutego 2020
Cena: 39,90 zł
Liczba stron: 368

Książka Zamień leczenie na jedzenie już 26 lutego w księgarniach


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Czytelnia: Książka Zamień leczenie na jedzenie już 26 lutego w księgarniach
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 25 września 2020 r.

Zadaj pytanie on-line