Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Tom Hanks apeluje, aby zostać w domach!

źródło: oprac. własne, dodano: 23 marca 2020 r.

"Od pierwszych objawów choroby minęły już dwa tygodnie. Czujemy się coraz lepiej. Kwarantanna pomaga. Dzięki niej nie przekazujemy nikomu wirusa i od nikogo go nie dostajemy. Brzmi rozsądne, prawda?" - napisał na Twitterze amerykański aktor Tom Hanks, apelując o pozostanie w domach podczas epidemii koronawirusa. Wirusa SARS-CoV-2 u Toma Hanksa i jego żono zdiagnozowano 12 marca. Tom Hanks choruje także na cukrzycę typu 2.

Tom Hanks, znany z takich filmów jak "Forrest Gump", "Filadelifa" czy "Cast Away: Poza światem", to jedna z gwiazd kina - obok m.in. Idrisa Elby i Olgi Kurylenko - u której wykryto koronawirusa. Aktor wraz z żoną Ritą Wilson, u której test na koronawirusa również dał wynik pozytywny, tydzień temu wyszedł ze szpitala. Teraz przebywają na kwarantannie w wynajętym domu w Queensland w Australii.

Gdy tylko pojawiła się informacja, że Wilson i Hanks mają koronawirusa, ich syn Chet na Instagramie zaczął informować fanów pary o szczegółach. W nagraniu opublikowanym 17 marca syn pary aktorów przekazał, że jego rodzice opuścili już szpital. Podał, że "czują się dużo lepiej" i że to dla niego "wielka ulga". Zaapelował ponadto, aby ludzie przestali wykupywać jedzenie ze sklepów. "Powinniśmy być mniej samolubni, a bardziej bezinteresowni" - podkreślił.


Jak informował Hanks na Twitterze, podczas kręcenia zdjęć do filmu w Australii poczuł się zmęczony i obolały oraz zaczął odczuwać gorączkę. Poddał się testowi na koronawirusa, który dał wynik pozytywny, podobnie jak w przypadku jego także 63-letniej żony. Aktor pojechał do Australii pracować przy filmie o życiu Elvisa Presleya, w którym gra menedżera "króla rock and rolla", pułkownika Toma Parkera.

Aktor napisał wcześniej, że po tygodniu od postawienia diagnozy gorączka ustąpiła, ale doskwierało mu zmęczenie, które utrudniało funkcjonowanie - nawet w wykonywaniu najprostszych obowiązków domowych. "Złożenie prania i umycie naczyń prowadzi prosto do drzemki na kanapie" - donosił aktor.


Obecnie aktor i jego żona przebywają na kwarantannie w wynajętym domu w Queensland w Australii. "Trochę to zajmie, ale musimy troszczyć się o siebie nawzajem, pomagać, kiedy tylko możemy i zapomnieć o chwilowej wygodzie, a wszystko minie. Przetrwamy to" - podsumował aktor na Twitterze.

Tom Hanks w wywiadzie w lutym 2018 roku poinformował, że choruje na cukrzycę typu 2. Aktor nie dbał o siebie, nie zwracał uwagi na prawidłowe odżywianie. Przyznał, że sam zapracował na swoją chorobę i że to on jest odpowiedzialny za swój stan. Przypominamy, że cukrzyca typu 2, szczególnie z rozwiniętymi powikłaniami, może niekorzystnie wpływać na stan zdrowia osoby zarażonej wirusem SARS-CoV-2 i przebieg choroby COVID-19. Dbajcie o siebie!

Życzymy zdrowia!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Tom Hanks apeluje, aby zostać w domach!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line