Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Dłuższe życie z cukrzycą

Dlaczego dieta jest kluczowa w zapobieganiu cukrzycy typu 2

źródło: oprac. własne, dodano: 26 marca 2020 r., aktualizacja: 9 czerwca 2020 r.

Dłuższe życie z cukrzycą

W ramach kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą" zapraszamy na cykl filmów poświęconych zdrowemu odżywianiu i aktywności fizycznej dla osób z cukrzycą typu 2. Nasze ekspertki, Angelina Ziembińska, trener zdrowej diety i diabetyk oraz dr Joanna Piotrowska, pracownik naukowo-dydaktyczny AWF w Warszawie, w przystępny sposób wyjaśniają kwestie związane z dietą i sportem.

W czwartek, 26 marca, miała miejsce premiera pierwszego filmu z nowej serii. Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.pl mówi o tym, dlaczego dieta jest kluczowa w zapobieganiu cukrzycy typu 2. W filmie poznacie także wyjątkowo prosty przepis na pyszną sałatkę grecką.

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube!

Zobacz film

Angelina Ziembińska

Blogerka diabetologiczna oraz autorka bloga i vloga z przepisami dla diabetyków - Dietolog.pl, na którym można znaleźć smaczne i zdrowe przepisy dla całej rodziny. Sama choruje na cukrzycę typu 1, stąd wiele treści na jej blogu poświęcone jest właśnie temu tematowi. Ukończyła studia podyplomowe "Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych" na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyła kurs dla edukatorów diabetologicznych. Na co dzień, razem z mężem Tomkiem, wychowuje trójkę dzieci (8-letnią Milenkę, 2-letniego Tymka i urodzoną w styczniu 2020 Janeczkę). Jej kuchnia oparta jest na świeżych produktach, nieskomplikowanych recepturach i sezonowości. Lubi eksperymentować, mieszać i odkrywać nowe smaki. Jest autorką książki "Cukrzyca na obcasach - Poradnik cukrzycowy dla kobiet" wydanej przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

O kampanii

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% chorych oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. W ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy z zakresu powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia pacjentów. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na edukację społeczną dotyczącą diabetologii, w ramach kampanii prowadzone są także akcje w obszarze profilaktyki cukrzycy wśród zdrowych osób.

Więcej informacji o kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą" znajdziecie na stronie www.dluzszezyciezcukrzyca.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Dłuższe życie z cukrzycą: Dlaczego dieta jest kluczowa w zapobieganiu cukrzycy typu 2
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 27 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line