Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

E-konsultacje w Instytucie Diabetologii. Porady on-line, e-recepty, e-zlecenia

źródło: Instytut Diabetologii, dodano: 30 marca 2020 r.

Instytut Diabetologii

Aktualne zagrożenie epidemiologiczne (COVID-19) spowodowało znaczny wzrost zapotrzebowania na leki i sprzęt niezbędny w leczeniu cukrzycy. W celu zapewniania pacjentom ciągłości leczenia, Instytut Diabetologii wprowadza możliwość skorzystania z konsultacji on-line. Oprócz konsultacji lekarskich pacjent może otrzymać e-receptę, karty zlecenia na osprzęt do pomp insulinowych i sensorów do systemów CGM i FGM, a także konsultacje dietetyczne i psychologiczne.

W Instytucie Diabetologii otrzymasz:
 • Konsultacje lekarskie
 • Konsultacje lekarskie z wypisaniem recept elektronicznych (e-recepty)
 • Konsultacje lekarskie z wypisaniem kart zleceń (e-zlecenia) na osprzęt do pomp insulinowych i sensorów do systemów CGM i FGM
 • Konsultacje dietetyczne
 • Konsultacje psychologiczne

E-recepty w Instytucie Diabetologii

Dla osób, które w przeciągu ostatnich 6 miesięcy odbyły wizytę lekarską w Instytucie Diabetologii, wystawienie e-recepty nie wymaga kolejnej wizyty.

Dla osób, które w przeciągu ostatnich 6 miesięcy nie odbyły wizyty w Instytucie Diabetologii, przedłużenie leczenia w formie wystawienia e-recepty musi być poprzedzone konsultacją lekarską.

E-zlecenia na osprzęt do pomp insulinowych i sensorów CGMS

Bez konieczności odbycia konsultacji/wizyty - dla osób, które są zarejestrowane w Instytucie Diabetologii.

Z koniecznością odbycia konsultacji/wizyty - dla osób, które nie są zarejestrowane w Instytucie Diabetologii.

Wizyta stacjonarna czy konsultacja on-line?

Pacjentom potrzebującym konsultacji diabetologa w pierwszej kolejności proponujemy odbycie wizyty zdalnej. W szczególnych przypadkach, jeśli stan zdrowia pacjenta tego wymaga, dajemy możliwość odbycia wizyty stacjonarnej.

Instytut Diabetologii oferuje także konsultacje specjalistyczne on-line i stacjonarne z zakresu:
 • Pediatrii
 • Endokrynologii
 • Neurologii
 • Chorób wewnętrznych
 • Psychologii
 • Dietetyki
 • Edukacji diabetologicznej m.in. z zakresu udostępniania on-line wyników z pompy insulinowej, glukometrów, CGM i FreeStyle Libre.
W stałej sprzedaży w Instytucie Diabetologii dostępne są sensory do systemu FreeStyle Libre (sprzedaż nie objęta refundacją).

W Instytucie Diabetologii wykonywane są badania krwi, EKG, Holter RR.

Wszystkie usługi medyczne odbywają się po wcześniejszym umówienie terminu przez recepcję - 505 795 484.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.instytutdiabetologii.pl.

E-konsultacje w Instytucie Diabetologii. Porady on-line, e-recepty, e-zlecenia

O Instytucie Diabetologii

Instytut Diabetologii jest wielospecjalistycznym miejscem opieki medycznej dla dzieci, młodzieży, dorosłych i ich rodzin. Oferujemy profesjonalną opiekę medyczną i psychologiczną. Mamy największe doświadczenie w leczeniu pompami insulinowymi w Polsce. Instytut Diabetologii jest certyfikowaną placówką medyczną uczestniczącą w międzynarodowych badaniach naukowych i badaniach klinicznych.

Pracujemy w zespole łącząc pracę lekarza diabetologa, pediatry, pielęgniarki , psychologa klinicznego, edukatora i dietetyka. Wprowadzamy nowe technologie - pompy insulinowe i systemy do ciągłego monitorowania glikemii. Oferujemy dodatkowe konsultacje telefoniczne w oparciu o aktualne wyniki glikemii.

Naszą misją jest pomoc w codziennym życiu osobom przewlekle chorym. Realizujemy ją oferując wsparcie edukacyjne dla pacjentów i ich rodzin. Założyliśmy Szkołę Edukacji Diabetologicznej. Organizujemy warsztaty edukacyjne, prowadzimy indywidualne spotkania wzmacniające wiedzę i kompetencje osób chorujących na cukrzycę. Oferujemy wsparcie psychologiczne w chwili rozpoznania cukrzycy i w okresach kryzysu.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.instytutdiabetologii.pl.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: E-konsultacje w Instytucie Diabetologii. Porady on-line, e-recepty, e-zlecenia
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line