Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pacjent z cukrzycą w dobie epidemii. Bezpłatny webinar dla pacjentów!

źródło: Medical Press, dodano: 16 kwietnia 2020 r.

Portal MedicalPress.pl organizuje cykl bezpłatnych webinarów z ekspertami w ramach cyklu "Pacjent w dobie epidemii. Czyli jak sobie radzić w świecie koronawirusa." Spotkanie dla pacjentów z cukrzycą odbędzie się już 16 kwietnia o godzinie 20.00. Podczas spotkania omówione będą przez ekspertów istotne zagadnienia związane z cukrzycą i koronawirusem, przedstawione zostaną fakty i mity oraz praktyczne porady. Udział w spotkaniu jest darmowy.

Każdy webinar dedykowany będzie określonej grupie pacjentów, m.in. pacjentom kardiologicznym, pacjentom z cukrzycą, nowotworami czy pacjentom z chorobami płuc. Zaplanowany jest także specjalny odcinek dedykowany kobietom w ciąży. Podczas cyklu poruszone zostaną również takie zagadnienia jak: znaczenie diety i aktywności fizycznej w budowaniu odporności, aspekt psychologiczny izolacji.

W dzisiejszym programie "Pacjent z cukrzycą w dobie epidemii" wezmą udział eksperci medyczni, dietetyk, psycholog oraz Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, który choruje na cukrzycę, a także Anna Śliwińska, Prezes Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

Transmisję można zobaczyć poniżej.Pacjent z cukrzycą w dobie epidemii. Bezpłatny webinar dla pacjentów!

Sytuacja pacjentów diabetologicznych w czasie epidemii

Obecnie uwaga społeczna, służb oraz decydentów jest skierownana na walkę z epidemią koronawirusa, co oczywiste, warto jednak pamiętać, w tym czasie, o pacjentach z chorobami przewlekłymi, którzy są szczególnie narażeni na ciężkie powikłania zakażenia Covid-19. Aby zachować zdrowie muszą kontynuować leczenie, monitorowac objawy i przestrzegać zaleceń terapeutycznych. O wyzwania środowiska pacjentów z cukrzycą zapytaliśmy największą organizację pacjentów diabetologiczych.

Redakcja MedicalPress.pl: Jak w dobie epidemii wygląda opieka nad pacjentem z cukrzycą? Jakie są najpoważniejsze problemy?

Anna Śliwińska: Jak wszyscy wiemy, choroby przewlekłe nie znikają na czas epidemii, dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić pacjentom ciągłość leczenia. Osoby z ustabilizowaną cukrzycą są w nieco łatwiejszej sytuacji, ponieważ potrzebują jedynie kontynuacji stosowanych terapii i na razie nie mamy poważnych sygnałów mówiących o trudnościach np. w uzyskaniu recepty czy zakupie leków. W zdecydowanie gorszej sytuacji są osoby z niedostatecznie kontrolowaną cukrzycą oraz - w szczególności - nowe diagnozy. Osoby mające ewidentne objawy cukrzycy mogą zwlekać ze zgłoszeniem się do lekarza celem rozpoznania choroby, co w przypadku cukrzycy typu 1, której początek ma zazwyczaj bardzo gwałtowny przebieg, może stanowić poważne zagrożenie dla życia. Osoby powikłane, którym grożą zawały serca czy udary mózgu, także mogą uważać, że lepiej jest niepokojące objawy przeczekać niż zgłosić się po pomoc medyczną. To może powodować bardzo poważne problemy, łącznie z permanentną utratą sprawności lub utratą życia.

Cały wywiad dostępny jest na stronie www.medicalpress.pl

O portalu MedicalPress.pl

Portal internetowy MedicalPress.pl powstał z potrzeby udostępniania społeczeństwu najnowszych doniesień oraz szybkiej aktualizacji informacji w obszarze ochrony zdrowia. Oferujemy naszym czytelnikom pełny obraz sytuacji w zakresie działań: systemowych, administracji publicznej, placówek opieki zdrowotnej, pacjentów, ośrodków naukowych oraz sektora farmaceutycznego. Poruszamy kluczowe tematy, mające wpływ na sytuację zdrowotną Polaków oraz przedstawiamy najważniejsze doniesienia z Europy i ze Świata.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pacjent z cukrzycą w dobie epidemii. Bezpłatny webinar dla pacjentów!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line