Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

W radiowej Trójce rozmowa o cukrzycy i walce z koronawirusem

źródło: info. własna, dodano: 23 kwietnia 2020 r.

Diabetycy w sytuacji pandemii koronawirusa są pełni obaw, związanych z byciem w grupie wysokiego ryzyka. Ale czy rzeczywiście słusznych? Jak powinni zachowywać się w czasie pandemii i o czym pamiętać? Gdzie mogą szukać informacji i pomocy? W dniu 22 kwietna radiowa Trójka wyemitowała audycję z cyklu "Noc z Trójką w domu". Redaktor Elżbieta Korczyńska rozmawiała z ekspertami o cukrzycy i walce z koronawirusem.

Gośćmi audycji byli: prof. dr hab. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz - kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Beata Stepanow - Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, a także Anna Śliwińska - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

W audycji mówiono o niezwykle istotnych zaleceniach dla pacjentów z cukrzycą i ich opiekunów: "Nowy koronawirus SARS-Cov-2, COVID-19 a Cukrzyca", wydanych przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne i prof. dr hab. med. Krzysztofa Strojka - Konsultanta krajowego w dziedzinie diabetologii.

Wspomniano także o Diabetofonie, czyli infolinii uruchomionej przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej oraz o Programie Interwencyjnego wsparcia osób z cukrzycą w okresie pandemii - Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Zachęcamy do odsłuchania nagrania na stronie radiowej Trójki.

W radiowej Trójce rozmowa o cukrzycy i walce z koronawirusem


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: W radiowej Trójce rozmowa o cukrzycy i walce z koronawirusem
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line