Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Cukrzyca ma wpływ na nietrzymaniu moczu u starszych kobiet

źródło: Onet.pl, 14 lipca 2005 r.

Starsze kobiety z cukrzycą częściej mają kłopoty z trzymaniem moczu, niż rówieśniczki z prawidłowym metabolizmem glukozy - - wskazują wyniki amerykańskich badań, o których informuje pismo "Diabetes Care".

Co więcej, objawy nietrzymania moczu były tym poważniejsze, im dłuższej trwała choroba.

Zespół badaczy z Uniwersytetu Stanu Waszyngton w Seattle doszedł do takich wniosków po przebadaniu ponad tysiąca kobiet po menopauzie - między 55 a 75 rokiem życia. Na cukrzycę cierpiało 218 z nich.

Okazało się, że kobiety z cukrzycą niemal dwukrotnie częściej miały poważne problemy z gubieniem moczu, w porównaniu z resztą grupy. Częściej nie kontrolowały oddawania moczu, stosowały pieluchy, nie mogły całkowicie opróżnić pęcherza lub nie zdawały sobie sprawy z wycieku moczu.

Autorzy pracy uważają, że czynnikiem, który może obniżyć ryzyko nietrzymania moczu u kobiet z cukrzycą, a jednocześnie sprzyja lepszej przemianie glukozy, jest pozbycie się zbędnych kilogramów. Dotyczy to oczywiście chorych na cukrzycę typu II, która częściej dotyka osób starszych.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Cukrzyca ma wpływ na nietrzymaniu moczu u starszych kobiet
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line