Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Daniel Klemensiewicz o FreeStyle Libre, aplikacji xDrip+ i bazie kaskadowej

źródło: oprac. własne, dodano: 14 lipca 2020 r.

Padł rekord! Naszą piątkową rozmowę, 10 lipca, z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" z Danielem Klemensiewiczem śledziło prawie 300 osób. Widzów z pewnością było więcej, bo przed odbiornikami mogło znajdować się kilka osób. Spotkane z Danielem wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Pojawiła się masa bardzo miłych komentarzy. Daniel to cichym bohaterem polskiej diabetologii, polski guru aplikacji xDrip+ i znawca od podszewki FreeStyle Libre i Libre 2. O tym właśnie opowiadał podczas spotkania na żywo. Daniel codziennie pomaga wielu osobom korzystającym z tego sprzętu. Podczas spotkania również odpowiedział na niezliczoną liczbę pytań. Rozmawialiśmy o niedostępnym jeszcze w Polsce FreeStyle Libre 2, refundacji w Niemczech, zegarkach na rękę, które pokazują poziom cukru we krwi i bazie kaskadowej. Zapis spotkania można zobaczyć w dowolnym momencie.

Aplikacja xDrip+ jest narzędziem, które pozwala nam na wykorzystanie sensorów na przykład FreeStyle Libre i transmiterów typu Miao Miao, Blucon, Droplet, Bubble i za pomocą możemy mieć na bieżąco odczyty na telefon. Najbardziej rozpowszechnione jest to w grupie dzieci. Dziecko nosi przy sobie telefon i może mieć na nim odczyty, a wartości te za pomocą aplikacji mogą być przesyłane do opiekunów chorego, czyli do rodziców. To sprawia, że nasze dzieci stają się bezpieczniejsze, my rodzice także czujemy odrobinę bezpieczeństwa i możemy nadzorować tą chorobę na odległość. To jest dla nas ważne. Jestem w pracy, dziecko w szkole i widzę co się dzieje z poziomem cukru u dziecka. To samo w nocy. Dziecko śpi u siebie w pokoju, a ja widzę poziom cukru na moich urządzeniach mówi Daniel Klemensiewicz.

Daniel podczas rozmowy wyjaśnia kwestie związane z kalibracją urządzeń i zasad prawidłowej kalibracji w aplikacji xDrip+. Dowiadujemy się cennych informacji o nowych sensorach FreeStyle Libre 2, które jeszcze nie są oficjalnie dostępne w Polsce. Część rodzin, które zmagają się z cukrzycą u dzieci, na własną rękę kupuje sensory w Niemczech, za pełną odpłatność, aby móc korzystać z nowoczesnych rozwiązań w Polsce.

W Polsce jest kilkadziesiąt rodzin, które korzystają z FreeStyle Libre 2, bo pomagałem im stworzyć z tego systemu najmniejszy CGM na świecie. Sam Libre jest przewidziany jako flash glucose monitoring (FGM). Będziemy mieli odczyt glikemii tylko wtedy, gdy przyłożymy czytnik do sensora. To jest zasada przewidziana przez producenta. Sensor ma wbudowany mały moduł Bluetooth, który wysyła sygnał alarmowy, jeżeli dojdziemy do progu niskiej lub wysokiej glikemii. Mamy tylko i wyłącznie alarm. Jest to krok do przodu, ale można z tego wyciągnąć więcej mówi Daniel Klemensiewicz.

Daniel Klemensiewicz o FreeStyle Libre, aplikacji xDrip+ i bazie kaskadowej

Daniel wyjaśnia także takie pojęcia, jak Spike, Tomatoo app, Glimp. Mówi o nakładkach na sensory, w stylu Miao Miao i Blucon, które potrafią uczynić z sensorów FreeStyle Libre system ciągłego monitoringu glikemii. Wspomina także o zegarkach i opaskach na rękę, które ułatwiają życie i umożliwiają podgląd na aktualny poziom cukru we krwi u chorego. Wyjaśnia działanie popularnej bardzo, m.in. dzięki przystępnej cenie (ok. 120 zł) opasce MiBand 4.

Daniel prezentuje również na żywo donosowy glucagen, który jest już dostępny w Niemczech. Baqsimi kupowaliśmy miesiąc temu. W opakowaniu są dwie fiolki ze sprayem do nosa. Otwieramy fiolkę, robimy wstrzyknięcie i praktycznie to jest wszystko. Jeszcze nie używaliśmy, ale testy i badania przebiegły bardzo pomyślnie. Nie trzeba go trzymać w lodówce. W refundacji w Niemczech preparat ten jest bezpłatny opowiada Daniel.

Na koniec poruszamy temat bazy kaskadowej i metody jej obliczania. Baza kaskadowa, stosowana w Niemczech, zyskuje bardzo na popularności i niezwykle dobrze sprawdza się u pacjentów z cukrzycą stosujących pompy insulinowe. Daniel przedstawia, gdzie można znaleźć pliki arkusza kalkulacyjnego umożliwiające prawidłowe obliczenie bazy kaskadowej.

Baza kaskadowa jest dla wszystkich. W dokładnym tłumaczeniu z niemieckiego nazywamy ją bazą dobową. Wykorzystujemy powstałe na podstawie badań klinicznych wykresy naturalnego zapotrzebowania w insulinę. Mamy trzy parabole, podzielone są one na umowne grupy wiekowe: 1-5 lat, 6-11 oraz 12+. Różnica parabol polega na tym, że zapotrzebowanie na insulinę w różnych grupach wiekowych jest różne w różnych porach dnia opowiada Daniel.

Daniel Klemensiewicz podczas transmisji otrzymał wiele pozytywnych komentarzy skierowanych w jego stronę. Codziennie wykonuje bezinteresowną pomoc i pomaga wielu rodzinom, które borykają się z problemem cukrzycy. Należą mu się wyjątkowe wyrazy uznania i podziękowania za okazaną pomoc. Dziękujemy Danielowi, że zgodził się wziąć udział w naszym spotkaniu na żywo i opowiedzieć o tym wszystkim. Daniel jest cichym bohaterem polskiej diabetologii. Szacunek!

Grupy dyskusyjne na Facebooku polecane przez Daniela, gdzie można znaleźć jeszcze więcej informacji i wsparcie innych użytkowników: FreeStyle Libre Polska (Pl) oraz Terapia Osobistą Pompą Insulinową - Baza Kaskadowa - WSPARCIE.

Zobacz nagranieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Daniel Klemensiewicz o FreeStyle Libre, aplikacji xDrip+ i bazie kaskadowej
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line