Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Zaskoczenie amerykańskich dietetyków

źródło: Onet.pl, 21 lipca 2005 r.

Mimo lamentów dietetyków ostrzegających przed niezdrową dietą i epidemią otyłości, okazuje się, że ulubioną przekąską amerykańskich dzieci są owoce.

Z badań przeprowadzonych na grupie dzieci w wieku 2-12 lat wynika, że absolutnym faworytem nieletnich są świeże owoce, natomiast na miejscu drugim wśród dzieci w wieku 2-7 lat znalazł się jogurt, a w grupie dzieci starszych (do 12 lat) chipsy ziemniaczane (chłopcy) i guma do żucia (dziewczęta).

W pierwszej piątce ulubionych przekąsek znalazły się również czekoladowe cukierki.

Dietetycy nie ukrywają, że wyniki badania są dla nich bardzo zaskakujące. "Nie mogę w to uwierzyć" - mówi jeden z ekspertów. "Kiedy pytam dzieci, co najchętniej jedzą pomiędzy posiłkami, zwykle są to chipsy. Raczej rzadko zdarza się widzieć dziecko jedzące owoce".

Wśród osób dorosłych w wieku 18-54 lat najpopularniejszymi przekąskami okazały się owoce, guma, czekolada, cukierki odświeżające oddech oraz lody.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Zaskoczenie amerykańskich dietetyków
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line