Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Jarosław Jerry Gilewicz: Inwestycja w normoglikemię i w sprzęt cukrzycowy to tak naprawdę inwestycja we własne zdrowie

źródło: oprac. własne, dodano: 30 września 2020 r.

Podczas piątkowej audycji "Pogadajmy o cukrzycy" w dniu 25 października br. powróciliśmy do tematu świata technologii w cukrzycy i tego, co aktualnie oferują nam nowoczesne rozwiązania w zarządzaniu cukrzycą. Gościem specjalnym był Jarosław Jerry Gilewicz, który od 25 lat choruje na cukrzycę. Jerry mocno związany jest z technologiczną częścią słodkiego świata. Nasz gość opowiadał o własnych doświadczeniach w prowadzeniu cukrzycy, powikłaniach, systemie pętli zamkniętej i wielkim teście CGM. Podczas rozmowy pojawiły się również informacje, o planowanej na marzec przyszłego roku, konferencji Cukrzyca Tech Fest 2021.

Zawsze się zastanawiam, czy każdy pamięta swój pierwszy glukometr. Pamiętam, że moim pierwszym glukometrem był Reflolux, który mierzył poziom cukru 2 minuty. To było zabójcze. Przez minutę trzeba było trzymać krew na pasku, później trzeba było ją wytrzeć i wsadzić do glukometru na koleją minutę i miało się wynik. W dzisiejszych czasach to jest niewiarygodne, że kiedyś trwało to 2 minuty. Był to najdokładniejszy glukometr na tamte czasy dostępny na naszym rynku. Później dużo różnych glukometrów. W 2000 roku zostałem pierwszy raz podłączony do pompy insulinowej. Miało to miejsca na kolonii dla cukrzyków, która była organizowana przez Szpital Dziecięcy w Olsztynie, który był ogromny wsparciem dla nas, młodych cukrzyków. To była 507 Minimedu. To było tak dawno, że nawet nie pamiętam, jak wyglądała. Dzięki szpitalowi i stowarzyszeniu mogliśmy te pompy wypożyczać na 3 lub 4 miesiące. To były moje początki - wspomina Jarosław Jerry Gilewicz.

Jerry mówił o tym, co jego zdaniem jest najważniejsze w samokontroli cukrzycy. I jak ważne jest dbanie o dobre wyrównanie cukrzycy każdego dnia. 25 lat życia z cukrzycą typu 1 i kilkuletni okres młodzieńczy, kiedy Jerry sobie nieco temat cukrzycy odpuścił, przyczyniły się do tego, że obecnie od dwóch lat zmaga się z powikłaniami, o czym mówi otwarcie. Przestrzega innych przed lekkomyślnością i pokazuje na swoim przykładzie, że jednak warto zadbać o dobre wyrównanie cukrzycy.

Jarosław Jerry Gilewicz: Inwestycja w normoglikemię i w sprzęt cukrzycowy to tak naprawdę inwestycja we własne zdrowie

Wszystko zaczęło się około 2 lat temu. Nie będę ukrywał, że czasy studenckie, po studenckie, pierwsza praca były czasami mocno imprezowymi. Cukrzyca w ogóle mi nie przeszkadzała. Badanie cukru raz na kilka dni także mi nie przeszkadzało. I bardzo mocno zaniedbana choroba doprowadziła do tego, że od ponad 2 lat mam duże problemy z oczami. Zaczęło się dość niewinnie. Zmiany na dnie oka. Pierwsze laserowania i tak dalej. Zaczęły się pierwsze wylewy do ciała szklistego. Pierwsze drobne wylewy. Później coraz większe. Utrata możliwości widzenia na kilka dni. W tym roku zdarzały się wylewy i utrata widzenia na kilka tygodni. Jest to coś co mnie dotknęło, więc każdemu kto żyje z cukrzycą mówię o tym, że inwestycja w normo glikemię i w sprzęt cukrzycowy, w CGMy, to jest inwestycja w to, żeby takiego problemu uniknąć - opowiada Jarosław Jerry Gilewicz.

Dużo czasu rozmowy poświęciliśmy na nowoczesne technologie w cukrzycy. Jerry opowiada o pętlach zamkniętych. O systemie Loop i AndroidAPS. Wyjaśnia zasady działania i różnice, jakie daję te dwa systemy. Mówiliśmy także o "wielkim teście CGM". Jarosław podłączył się jednocześnie do Eversense, Dexcom, Libre i Guardian Connect. Opowiada o swoich wrażeniach i wnioskach, jakie płyną z tego testu.

Podczas spotkania Jerry zapraszał na organizowaną przez siebie konferencję Cukrzyca Tech Fest 2021, która planowo miała odbyć się we wrześniu tego roku, ale sytuacja epidemiologiczna zweryfikowała te plany. Nowy termin ustalono na marzec 2021. Konferencja odbędzie się w Gdyni i będzie dotyczyła nowoczesnych technologii w cukrzycy. Jarosław wyjaśnia, jakie ma plany w związku z tą konferencją, kto może dołączyć do spotkania i co będzie czekać na uczestników. Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie www.cukrzyca.tech.

Zobacz nagranieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Jarosław Jerry Gilewicz: Inwestycja w normoglikemię i w sprzęt cukrzycowy to tak naprawdę inwestycja we własne zdrowie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line