Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Przemek Kotulski opowiada o swojej rowerowej pasji, cukrzycy i Teamie Novo Nordisk

źródło: oprac. własne, dodano: 12 listopada 2020 r.

Kolejny odcinek "Pogadajmy o cukrzycy" za nami. Tym razem na sportowo! Gościem specjalnym był Przemek Kotulski - jedyny Polak, który jeździ w młodzieżowych kadrach Team'u Novo Nordisk. Rozmawialiśmy o cukrzycy i rowerowej pasji młodego zawodnika. Team Novo Nordisk to zawodowa drużyna kolarzy, w której każdy z zawodników zmaga się z cukrzycą. Przemek dołączył do drużyny i pomimo cukrzycy realizuje swoje sportowe pasje. Opowiadał o tym w naszym programie.

Z Przemkiem rozmawialiśmy o cukrzycy i rowerowej pasji. Dowiadujemy się, w jaki sposób trafił do Teamu Novo Nordisk, dlaczego porzucił szermierkę, jak duża aktywność fizyczna wpływa na jego organizm, jak często trenuje i gdzie jeździe na rowerowe wyścigi. Spotkanie jest kolejną porcją przydatnych informacji o rodzeniu sobie z cukrzycą w niestandardowy sposób. Przemek udowadnia, że pomimo cukrzycy i młodego wieku można osiągnąć bardzo dużo, a niemożliwe nie istnieje.

Przemek Kotulski opowiada o swojej rowerowej pasji, cukrzycy i Teamie Novo Nordisk

Odkąd pamiętam mój tata był wielkim fanem kolarstwa i zawsze oglądał wyścigi w telewizji. W 2010 roku zabrał mnie na nasz narodowy wyścig, czyli Tour de Pologne i tam zakochałem się w kolarstwie. Było to niesamowite doświadczenie kiedy rozpędzony peleton przejeżdżał obok nas. I pomyślałem, że też chcę być kolarzem - opowiada Przemek Kotulski.

Team Novo Nordisk to jedyna na świecie, międzynarodowa drużyna sportowa, w której wszyscy zawodnicy są chorzy na cukrzycę typu 1. Na czele grupy stoją zawodowi kolarze - ambasadorzy inicjatywy. Drużynę śledzi więcej osób niż wszystkie inne zespoły World Tour łącznie. Team Novo Nordisk może pochwalić się ponad 8,5 milionami fanów, dzięki czemu jeszcze skuteczniej szerzy misję inspirowania, edukowania i wspierania wszystkich chorych.

Nasza drużyna ma dość długą historię. Od wielu lat jesteśmy w peletonie zawodowym. Cała idea powstania drużyny była taka, żeby pokazać ludziom, że cukrzyca nie może być barierą, która będzie nas ograniczać w sporcie. Udowodnić, że możemy uczestniczyć na najwyższym poziomie sportowym, na poziomie World Tour, gdzie są najlepsi zawodnicy na świecie - mówi Przemek Kotulski.

Przemek opowiada, jak często trenujesz jazdę na rowerze, jak wygląda i ile trwa taki trening, jak często musi trenować jazdę na rowerze oraz jak wysiłek fizyczny wpływa na poziom cukru we krwi podczas treningu. Sportowiec zdradza także metody na przechowywanie dodatkowych porcji węglowodanów na wypadek wystąpienia niskiego poziomu cukru we krwi, a także tego, w jaki sposób monitoruje poziom cukru podczas jazdy, bez robienia przerw na pomiar.

Nie można dać sobie wmówić, że cukrzyca będzie nas ograniczać, że z cukrzycą nie będziemy mogli czegoś osiągnąć. Wszystkich bardzo gorąco zachęcam, żeby podążali za swoimi celami, żeby sobie cele stawiali coraz wyższe i żeby nie obawiali się podejmować tych celów. O to w tym wszystkim chodzi, żeby cukrzyca nas nie ograniczała, ale żebyśmy szli cały czas do przodu - opowiada Przemek Kotulski.

Przemkowi życzmy wielu sukcesów i mocno trzymamy kciuki za awans do grupy PRO Teamu Novo Nordisk. Wierzymy, że ten młodzieniec jeszcze nie jedno nam pokaże i będziemy mogli się cieszyć wraz z nim, z jego sportowych osiągnięć!

Zobacz nagranieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Przemek Kotulski opowiada o swojej rowerowej pasji, cukrzycy i Teamie Novo Nordisk
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line