Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Jak żyć z cukrzycą - specjalne wydanie z okazji Światowego Dnia Cukrzycy - pobierz PDFa!

źródło: Media Planet, dodano: 19 listopada 2020 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

14 listopada w e-wydaniu Gazety Wyborczej oraz na portalu jakzyczcukrzyca.pl ruszyła cross-mediowa kampania edukacyjna JAK ŻYĆ Z CUKRZYCĄ. W wydaniu wiele ciekawych artykułów, m.in. Michał Figurski o tym jak żyć z cukrzycą, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak o Programie Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, Anna Śliwińska o tegorocznym haśle Światowego Dnia Cukrzycy i roli pielęgniarki w opiece nad pacjentem z cukrzycą, dr n. o zdr. Beata Stepanow o cukrzycy w dobie COVID-19, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek na temat neuropatii cukrzycowej - czym jest i jak ją leczyć, a także Jerzy Magiera o aktywnym życiu diabetyka i profilaktyce cukrzycy typu 2. Pobierz bezpłatnie PDFa z całym numerem.
Aktywne życie diabetyka - Jerzy Magiera
Cukrzyca typu 1 dość mocno obciąża domowy budżet. Jeżeli osoba z cukrzycą chce móc uzyskiwać dobre wyrównanie cukrzycy, unikać ostrych powikłań cukrzycy, musi w swoje leczenie zainwestować wiele środków.

Cukrzycy nie da się oszukać - jak zatem z nią żyć? Michał Figurski
Nie każdy pacjent jest przykładny i sumienny w leczeniu, szczególnie jeśli chodzi o choroby przewlekłe. Tak właśnie jest w przypadku cukrzycy, która nieprawidłowo leczona może doprowadzić do wielu powikłań. Jakie są ich skutki i dlaczego tak się dzieje?

Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak
Cukrzyca matki niesie ze sobą często niestety wiele powikłań i wad wrodzonych u dziecka. Nasze działania dają więc ogromną szansę na zdrowie dla kobiet i ich dzieci.

"Pielęgniarki Twoim wsparciem w leczeniu cukrzycy" Anna Śliwińska
"Pielęgniarki Twoim wsparciem w leczeniu cukrzycy" to hasło tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy, które zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię - bez pomocy wszystkich osób z personelu medycznego pacjent nie jest w stanie poradzić sobie z terapią tej wymagającej i podstępnej choroby. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków cieszy to, że coraz głośniej zaczyna się mówić o roli pielęgniarki w opiece nad pacjentem z cukrzycą.

Cukrzyca w dobie COVID-19. Dr n. o zdr. Beata Stepanow
Osoby z cukrzycą narażone są na cięższy przebieg COVID-19. W dobie pandemii warto pamiętać, że właściwie kontrolowana cukrzyca zmniejsza ryzyko skutków koronawirusa.

Neuropatia cukrzycowa - czym jest i jak ją leczyć? Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek
Neuropatia cukrzycowa jest jednym z najczęstszych powikłań nieprawidłowo leczonej cukrzycy. Warto zadbać o to, by nie bagatelizować tej choroby, szczególnie w dobie pandemii. Jakie zatem są objawy neuropatii i jak można je leczyć?

Dolegliwości ze strony układu pokarmowego w cukrzycy - czy to SIBO?
Występowanie objawów z zakresu przewodu pokarmowego jest typowe i częste u pacjentów z cukrzycą, aczkolwiek ich przyczyna nie zawsze jest znana. W ostatnich latach zaczęto zwracać większą uwagę na skład mikrobioty jelitowej.

Zdrowy styl życia - jak bardzo potrzebny jest diabetykom? Dr n. med. Daniel Śliż
Co chwilę z każdej strony słyszymy, że jeśli nie zadbamy o siebie zawczasu, możemy mieć spore problemy ze zdrowiem. Nie wszyscy jednak biorą sobie te słowa do serca i żyją, jakby jutra miało nie być. Na szczęście istnieje wiele przykładów na to, by jak najlepiej zobrazować pacjentom powagę sytuacji, przekonując ich do zmiany stylu życia, zanim będzie za późno.

Jak pandemia wpływa na profil lipidowy osób 40+? Prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski
Podczas pandemii COVID-19 u niektórych osób może wzrastać masa ciała, stężenie cholesterolu we krwi, ciśnienie tętnicze oraz glikemia. Tym samym może wzrastać ryzyko pojawienia się zespołu metabolicznego i jego negatywnych konsekwencji.

Cukrzyca typu 2 - jak wygląda życie codzienne pacjenta? Prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz
Cukrzyca niezależnie od stopnia zaawansowania i rodzaju może znacznie uprzykrzyć życie osoby chorującej. Jak wygląda zatem jej codzienność? Ilu pacjentów w Polsce się z nią zmaga?
Artykuły przeczytasz także na stronie www.jakzyczcukrzyca.pl

Pobierz PDFa

Jak żyć z cukrzycą - specjalne wydanie z okazji Światowego Dnia Cukrzycy - pobierz PDFa!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Jak żyć z cukrzycą - specjalne wydanie z okazji Światowego Dnia Cukrzycy - pobierz PDFa!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line