Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Dłuższe życie z cukrzycą

Pacjenta z cukrzycą trzeba oswajać małymi krokami - wywiad z pielęgniarką Bożeną Rabowicz

źródło: oprac. własne, dodano: 27 stycznia 2021 r.

Dłuższe życie z cukrzycą

W ramach kampanii Dłuższe Życie z Cukrzycą pojawiają się kolejne ciekawe materiały. Zapraszamy do wysłuchania kilkuminutowej rozmowy z mgr Bożeną Rabowicz, pielęgniarką i edukatorką diabetologiczną w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Szpitalu Klinicznym w Zabrzu, a także sekretarza w Stowarzyszeniu Edukacji Diabetologicznej. Z Panią Bożeną Rabowicz rozmawia Jerzy Magiera z portalu mojacukrzyca.org.

Bożena Rabowicz odpowiada na pytania m.in. dlaczego ważne jest wsparcie pielęgniarki diabetologicznej oraz edukowanie pacjentów diabetologicznych, jak oswajać pacjentów z cukrzycą, a także co jest ważne w pierwszym kontakcie chorym na cukrzycę.

Musimy porozmawiać z pacjentem, musimy go wysłuchać. Nie może wizyta polegać na tym, że to ja będę ciągle mówiła, co ten pacjent ma robić, bo nie o to chodzi. Pacjent musi dużo wynieść z naszej rozmowy. Jak pacjent się otworzy to rozmawiamy z pacjentem nie tylko o jego chorobie, ale też o troskach, o tym co się dzieje w domu, jak sobie na co dzień radzi z cukrzycą, jakie ma problemy. Musimy zbudzić zaufanie - mówi mgr Bożena Rabowicz.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Więcej informacji o kampanii Dłuższe Życie z Cukrzycą na stronie internetowej i Facebooku.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Dłuższe życie z cukrzycą: Pacjenta z cukrzycą trzeba oswajać małymi krokami - wywiad z pielęgniarką Bożeną Rabowicz
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line